Onks Raision ekotori ja ekotila konkassa?

dicky

niiin..jottain häikkkäää häh

5

972

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyykkyyn

      Tälle kolmannelle sektorille ei riitä enää yhteiskunnan varoja ylläpidon pyörittämiseen. Vuoden 2015 joukko invaasio on syönyt (ja syö) varat.Tähän on tultu,näillä mennään,ikävä kyllä.

    • ekoekoeko

      kyllä siellä toimintaa on

    • Anonyymi

      Mutta ei enää. Tänään kun kävin, portit oli kiinni ja netissä luki , että viikonloppuna järjestetään konkurssihuutokauppa.

    • Anonyymi

      Rosvot sen ryöväämisen aloitti jo vuosia sitten ja uusia rosvoja aina päällikkönä...

    • Anonyymi

      Tällä ekotorilla töissä ollessani täytyy sanoa, että suurin osa johdosta on OK. Suurin mätäpaise oli kuriinpanematon Anne (tutuille ABC) joka oli myymälänjohtajana. Jos siinä mielessä ei hälytyskellot päässä rupea kilkuttamaan, kun pieni ATK nurkkaus tuottaa yli puolet päivän tuloista normaalina päivänä. ATK nurkkaus oli ainoa tuottava osa, koska ATK työntekijöiden mukaan he itse vaativat hinnoittelut tuotteilleen.

      Muistan sen päivän kun kauhea hulabaloo paikalla kun TS oli tehnyt artikkelin Ekotilasta. Paljonko oli päivän tuotto normaalipäivään verrattuna? Ei paljoakaan normaalista eroava, koska kaikki ylihintaista ja naurettavaa. Vanha kirjoituskoneen rämä? 700€. Karmea kaapin hökötys josta olisi saanut maksaa, että joku veisi pois? 500€ (Kyseinen kaappi oli vitsi koko Raision pisteessä). Käytetty Ikean lipasto? 80€. Ikeasta uutena 35€. Täysin arvattomat Arabian leimalla varustetut muotissa tehdyt kipot ja kulhot? Järjestäin lähes 50€. Yksikään niistä kaupan työvoiman mukaan ei mennyt kaupaksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4650
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      179
      3655
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      68
      2096
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1288
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      147
      1094
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1000
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      904
    Aihe