Dinojen luut

Siis hei,miten on mahdollista että hirmuliskojen luut on muka säilynyt yli 65 milj vuotta,kun luin että ihmisen tai eläimen luut hajoaa pisimmillään muutamassa 100 ssa vuodessa.että Helou...osaako joku sivistää.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sinun kannattaisi varmaan tutustua käsitteeseen fossiili. Sopivissa olosuhteissa hautautuneiden luiden alkuperäiset aineet korvautuivat ajan kuluessa mineraaleilla mutta luun muoto säilyi.

fi.wikipedia.org/wiki/Fossiili

Kun käytät kysymyksessäsi sanaa "muka" arvelen, että haluaisit mieluummin väitellä aiheesta kuin saada tietoa. Siihen harrasteeseen soveltuu paremmin tarkoitusta varten varattu palsta "evoluutio".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Arski1970 kirjoitti:

Siis hei,miten on mahdollista että hirmuliskojen luut on muka säilynyt yli 65 milj vuotta,kun luin että ihmisen tai eläimen luut hajoaa pisimmillään muutamassa 100 ssa vuodessa.että Helou...osaako joku sivistää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu