Ei PERSUILLE!

ValehtelijoidenKlupi

Halla-Aho oli MYÖS allekirjoittamassa sopimuksia Soinin ohella viime hallituskaudella maahanmuuttajien tullessa!! Persut pettää Vaikka Soini jättää!!
Väyrynen ajanut Eu kriittistä linjaa yli 20 vuotta. Varoittanut Naton liittymisestä ja lähettänyt Soinin istuessa Soinille maahanmuutto virran tullessa vetoomuksen että rajat kiinni. Johon PERSUJEN Soini ei reagoinut millään tavalla!!!
Väyrynen puhui jo silloin haastatteluissa että kantaväestön Köyhät tulee kärsimään maahanmuuttajatulvasta!
Pitäs ihmisten etsiä netistä tietoa miten kukakin puhunut ja pysynyt linjassaan!
Muistakaa nämä asiat kun menette äänestämään.

7

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pukumies1

      Kyllä rupee hätä olemaan suuri kun tuollasta kehtaa nyky persuista suoltaa
      En aikaisemmin ole persuja äänestänyt mut nyt aion jytkyä ootellessa..

      • NähtyOn

        "VAALIT

        15.2.2019 08.17

        Perussuomalaisille tulossa jytkytappio – SK: Puolue menettää jopa 226 000 ääntä"

        Siinä sulle jytkyä. Kaksnaamasia fasisteja.


    • ifhsgaav

      Matuongelma on kuitenkin vain ongelma muiden joukossa. Merkittävän ongelman, jota kepukokkareet yrittävät matuongelmaa esilläpitämällä peitellä ja salailla sekä kääntää kansan katseet pois huomaamasta pitkälle kehittynyttä hyvävelisysteemiä ja korruptiota. Kansan varoista varasteleminen omiin taskuihin panamatileille on kepukokkareiden osaamista jalostuneimmillaan.

      SOTE, kansallisomaisuuden myyminen ja muu kansan vahingoksi ja omaksi eduksi toimiminen on porvareiden osaamista, joka ajaa totaaliseen tuhoon mikäli porvarit vielä pääsevät varastamistoimintaansa jatkamaan uudellakin valtuutuksella.

      Kokkareet keput ja hörhöt ulos.

      Perussuomalaiset ovat ainoa jäljelläoleva vaihtoehto.

      • eihän_unohdu_totuus

        Juha Sipilän hallitus tavoitteli julkiseen talouteen 61 miljoonan säästöä vanhuspalveluista. Säästön saavuttamiseksi hallitus heikensi vanhuspalvelulakia siten, että vanhuksen tueksi tarkoitetusta vastuutyöntekijästä luovuttiin ja laista poistettiin listaus vanhuspalveluissa kunnilta vaadittavasta erityisasiantuntemuksesta. Myös hoidon laatusuosituksia heikennettiin ja vaatimuksia kevennettiin.
        Perussuomalaiset olivat itse tekemässä kaikkea tätä ennen kuin joutuivat ulos hallituksesta.

        Nykyinen maahanmuutto-ohjelma laadittiin v. 2015 persujen toimesta ja hyväksyen.


      • äänestäkää-persuja

        "Perussuomalaiset ovat ainoa jäljelläoleva vaihtoehto".

        Eduskuntavaalit 2019, Suuri Vaalikeskustelu (14.3.2019)

        190222 Ilmastohuijaus (7) - Ilmastovaalit

        Ilmastohuijaus (osa 8) - lapsikortti käyttöön


    • KYLLÄ perussuomalaisille !

    • EiTodellaPS

      Persut on kokoomuksen renkiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3468
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3211
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      46
      2728
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      54
      2568
    5. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      71
      2360
    6. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      28
      1231
    7. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1172
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      92
      1121
    9. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      336
      1043
    10. Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!

      Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll
      Suomalaiset julkkikset
      14
      936
    Aihe