Ei PERSUILLE!

ValehtelijoidenKlupi

Halla-Aho oli MYÖS allekirjoittamassa sopimuksia Soinin ohella viime hallituskaudella maahanmuuttajien tullessa!! Persut pettää Vaikka Soini jättää!!
Väyrynen ajanut Eu kriittistä linjaa yli 20 vuotta. Varoittanut Naton liittymisestä ja lähettänyt Soinin istuessa Soinille maahanmuutto virran tullessa vetoomuksen että rajat kiinni. Johon PERSUJEN Soini ei reagoinut millään tavalla!!!
Väyrynen puhui jo silloin haastatteluissa että kantaväestön Köyhät tulee kärsimään maahanmuuttajatulvasta!
Pitäs ihmisten etsiä netistä tietoa miten kukakin puhunut ja pysynyt linjassaan!
Muistakaa nämä asiat kun menette äänestämään.

7

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pukumies1

      Kyllä rupee hätä olemaan suuri kun tuollasta kehtaa nyky persuista suoltaa
      En aikaisemmin ole persuja äänestänyt mut nyt aion jytkyä ootellessa..

      • NähtyOn

        "VAALIT

        15.2.2019 08.17

        Perussuomalaisille tulossa jytkytappio – SK: Puolue menettää jopa 226 000 ääntä"

        Siinä sulle jytkyä. Kaksnaamasia fasisteja.


    • ifhsgaav

      Matuongelma on kuitenkin vain ongelma muiden joukossa. Merkittävän ongelman, jota kepukokkareet yrittävät matuongelmaa esilläpitämällä peitellä ja salailla sekä kääntää kansan katseet pois huomaamasta pitkälle kehittynyttä hyvävelisysteemiä ja korruptiota. Kansan varoista varasteleminen omiin taskuihin panamatileille on kepukokkareiden osaamista jalostuneimmillaan.

      SOTE, kansallisomaisuuden myyminen ja muu kansan vahingoksi ja omaksi eduksi toimiminen on porvareiden osaamista, joka ajaa totaaliseen tuhoon mikäli porvarit vielä pääsevät varastamistoimintaansa jatkamaan uudellakin valtuutuksella.

      Kokkareet keput ja hörhöt ulos.

      Perussuomalaiset ovat ainoa jäljelläoleva vaihtoehto.

      • eihän_unohdu_totuus

        Juha Sipilän hallitus tavoitteli julkiseen talouteen 61 miljoonan säästöä vanhuspalveluista. Säästön saavuttamiseksi hallitus heikensi vanhuspalvelulakia siten, että vanhuksen tueksi tarkoitetusta vastuutyöntekijästä luovuttiin ja laista poistettiin listaus vanhuspalveluissa kunnilta vaadittavasta erityisasiantuntemuksesta. Myös hoidon laatusuosituksia heikennettiin ja vaatimuksia kevennettiin.
        Perussuomalaiset olivat itse tekemässä kaikkea tätä ennen kuin joutuivat ulos hallituksesta.

        Nykyinen maahanmuutto-ohjelma laadittiin v. 2015 persujen toimesta ja hyväksyen.


      • äänestäkää-persuja

        "Perussuomalaiset ovat ainoa jäljelläoleva vaihtoehto".

        Eduskuntavaalit 2019, Suuri Vaalikeskustelu (14.3.2019)

        190222 Ilmastohuijaus (7) - Ilmastovaalit

        Ilmastohuijaus (osa 8) - lapsikortti käyttöön


    • KYLLÄ perussuomalaisille !

    • EiTodellaPS

      Persut on kokoomuksen renkiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      284
      4482
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      126
      2487
    3. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      318
      2478
    4. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      157
      2364
    5. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      194
      2224
    6. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      483
      1223
    7. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      386
      1142
    8. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      12
      1081
    9. Ihana sinä (m)

      Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v
      Ikävä
      38
      943
    10. Oletko koskaan miettinyt

      kun sua ei kukaan puolusta missään tilanteessa? Eikö ole omituista?
      Viha
      92
      908
    Aihe