Paljosta vetoa, ettei Venäjä hyökkää ensi kuussa

eikä seuraavassakaan, eikä milloinkaan.

"Paljosta vetoa että venäjä hyökkää ensi kuussa
viranpuolestahölmökö
21.3.2019 10:48"

"Viro tai Ukraina kohteena."

Miksi hyökkäisi? Seuraus olisi sota Natoa vastaan. Venäjä häviäisi.

" Syy brexit kaaos euroopassa ja sen tuoma täydellinen sekaannus."

Kaaos on vain brittiparlamentissa ja hölmön tiltun nupissa.
Eurooppa elelee ihan normaalisti.
1069
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Eihän tuollainen rupumaa pysty hyökkäämään mihinkään maahan. Syyrian hajonnut valtio oli ainoa mihin tuommoiset kaalimaan vartijat kykenivät peltipurkeillansa höökimään.

1Äänestä

Eihän sen huoli hyökätä. Voihan yhteikuntarauhaa häiritä trollaamalla valeuutisia, tukea äärijärjästöjä ym. Uhka on myös kaksoiskansalaisuus.

1Äänestä
  • @0999090 ,
    Ja puusilmäinen Räikkös-Sanomien lukeminen.

    Ettäkö jos joku Venäläinen haluaisi nauttia suomalaisesta onnellisuudesta, puhtaasta ilmasta ja kauneimmasta luonnosta kaksoiskansalaisuudella, niin hän on turvallisuus-uhka?

    Mistä lähtien Suomen kansalaisuus on ollut uhka? Sinuna en jatkaisi keskustelua tuosta aiheesta laisinkaan, sillä todennäköisesti syyllistyt rikokseen, tarkemmin sanottuna kiihottamiseen ihmisryhmää vastaan!

    Äänestä

  • Ja taas teroittaatoveri tractorin asianajaja kynäänsä!?

    2Äänestä

Hyökkää,kun jalkapallokisat loppuu,kun lumi sulaa,kun maa jäätyy,kun kun kun kun kun .Niinhän Ukrainan massiviinen hyökkäys alkanut monta kertaa,jopa ns asiantuntijat olleet asialla. Nyt tosin lopettaneet höpötykset.

1Äänestä

Venäjä ei tunne kaksoiskansalaisuus käsitettä. Ovat tarvittaessa vaikkapa Venäjän turvallisuuspalvelun käytettävissä, jos käsky käy. Puolustusministerimme on asiaa pitänyt esillä.

2Äänestä

ainakin siellä,missä ikuisesti haaveillaan demokraattisen Suomen tuhosta.

"Ettäkö jos joku Venäläinen haluaisi nauttia suomalaisesta onnellisuudesta, puhtaasta ilmasta ja kauneimmasta luonnosta kaksoiskansalaisuudella, niin hän on turvallisuus-uhka?"

Ei ole. Tuo tilaisuus on jo 80 000:lla entisellä venäläisellä.

Vain pääsy asevoimiin tai muuhun turvallisuusorganisatioon, voidaan tarvittaessa estää.

Äänestä

Paljosta vetoa että naton hyökkäysliitto hyökkää ensi kuussa..asia on varma!!! natonassehomot lykkikää toisianne per/cc--n

Äänestä
  • Natomaat vaativat yksimielisen päätöksen toimilleen. Puolustusliitto on nimensä mukaisesti perustettu suojelemaan jäsenvaltioitaan diktatuureja vastaan.

    1Äänestä

  • Älä unohda liukkaria ... salraakkaas Saulin kanssa.

    TIRSK.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Upseerismies kirjoitti:

eikä seuraavassakaan, eikä milloinkaan.

"Paljosta vetoa että venäjä hyökkää ensi kuussa
viranpuolestahölmökö
21.3.2019 10:48"

"Viro tai Ukraina kohteena."

Miksi hyökkäisi? Seuraus olisi sota Natoa vastaan. Venäjä häviäisi.

" Syy brexit kaaos euroopassa ja sen tuoma täydellinen sekaannus."

Kaaos on vain brittiparlamentissa ja hölmön tiltun nupissa.
Eurooppa elelee ihan normaalisti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu