Ylläpidon Laiton toiminta asia / kysymys

Miksi ylläpito estää Laillisen, kaikille hyväksi Oikeuden mukaisten viestien laittamisen ja keskustelemisen, ja myöskin muiden viesteihin vastaamisen, = TÖRKEÄÄ Laittomuutta!!

Mikä on Laillisuuden valvojien tehtävä, Eikö se olekaan Laillisuuden valvomista ja laittomuuden estämistä / kitkemistä, niin ainakin kuuluisi olla. Niinhän se on liikenteessäkin.

Tulee vain noita, ohita, ohita, ohita, jne...jatkuvasti kuvakkeita.
5172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

no perehdyppä siihen kuka tämän palvelun omistaa niin sitten tiedät keiden lauluja täällä lauletaan

Äänestä
  • Omisti sitten kuka vain, kuuluu toimia Laillisesti. Laillisuuden valvojat on velvollisia valvomaan. Samoin kuin liikenteesäkin valvovat, ja sakottavat / rankaisevat heti, jos rikkomuksia tapahtuu.

    Äänestä

  • Tiedustellen kirjoitti:

    Omisti sitten kuka vain, kuuluu toimia Laillisesti. Laillisuuden valvojat on velvollisia valvomaan. Samoin kuin liikenteesäkin valvovat, ja sakottavat / rankaisevat heti, jos rikkomuksia tapahtuu.

    niin tietenkin kuuluu toimia niin mutta perehdy tosiaan siihen ketkä omistavat niin et ihmettele sitä että ei ole asianmukaista toimintaa

    Äänestä

Kyllähän sen tiedän että tässä maassa ja koko maailmassa eletään ja toimitaan Laittomasti, kaikille hyväksi Totuuden / Oikeuden Lain vastaisesti, = saatanaa tuomiokseen palvelevasti, jossa siksi PAHA perii.

Tiedostusvälineethän niistä PAHA perimistä Todisteen / herätykseksi ja varoitukseksi VÄÄRIN, laittomasti elämisen SYYSTÄ pahaksi / kärsimyksiksi ja valtaviksi turhiksi menetyksiksi ja sodiksi, ym. hirvittävyyksistä seuraamuksia uutisoi.

Äänestä

90 luvun lopulla oli törkeä lki joka leiikasi eläkettä jos työtön otti töitä vastaan ei korjaantunut muutoin kuin laittamalla eduskuntaan uhkausvieti ei mennyt kui kuukausi kun laki muutettin oikeaksi.
Maalainenki ymmärsi tämän mutta ei politikot

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiedustellen kirjoitti:

Miksi ylläpito estää Laillisen, kaikille hyväksi Oikeuden mukaisten viestien laittamisen ja keskustelemisen, ja myöskin muiden viesteihin vastaamisen, = TÖRKEÄÄ Laittomuutta!!

Mikä on Laillisuuden valvojien tehtävä, Eikö se olekaan Laillisuuden valvomista ja laittomuuden estämistä / kitkemistä, niin ainakin kuuluisi olla. Niinhän se on liikenteessäkin.

Tulee vain noita, ohita, ohita, ohita, jne...jatkuvasti kuvakkeita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu