Olemme muuttamassa lähiaikoina Itä-Suomesta Urjalaan mitä hyviä tai huonoja puolia Urjalassa on .
Muutto Urjalaan
5
261
Vastaukset
- TimoL
Kannattaa kääntää reki toiseen suuntaan Urjalan hallinto on läpimätä .
- kolmenäitee
Hyvät ruokakaupat, pankit ja hieno uusi yhtenäiskoulu lapsille. Kunnan talous kunnossa ja päättäjät topakoita, virkamiehet virkeitä ja työteliäitä. Yhtenäiskoulussa lukiolaisille ilmaiset läppärit ja kirjat. Tapahtumia järjestetään vauvasta vaariin. Kesäperjantaisin vireä tori. Mukava kunta kerta kaikkiaan. Käyppä tutustumassa kunnan kotisivuihin!
- haistahome
Tämä vastaus haisee homeelta .
- Kotisivu
Taitaa olla äitee aineissa .
- KunKysyit
Kulttuurieroja on lounaisen Hämeen ja Itä-Suomen välillä, ilman mitään plus- tai miinusmerkkejä. Kannattaa ehkä tutustua myös tähän puoleen, Lidlit ovat kaikkialla tasan samanlaisia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit335224Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984506Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483809KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1332948Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112490Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212282Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182018Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231900
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459