Nmää asiat kannattaa ottaa huomioon jos voitat lotossa.

muutapois

Jos voitat lotossa ja sinulla on hieno auto ja jos sinulla on autolla paikka jossa ei ole minkään laista valvontaa niin heti muutto pois talosta taloyhtiöön jossa on parkkihalli ja kameravalvonta. Tai sitten johkin ihan maaseudulle missä ei ole muita kateellisia naapureita tai Jonneja tai mistä sitä tietää vaikka olisivat ihan aikuisia tekemässä jos jonkinlaista pilaa autolle.

Itsellä oli virhe kun kerkesin ostamanaan auton ennen vanhasta asunnosta muuttoa ja johan oli naapurit kateellisia. Käytös jopa ihan sairasta kun tajusivat minut lottovoittajaksi. Uusi talo on nyt rikkaiden seutua joten täällä ei onneksi samanlaista kateutta ole ja parkkihallisakin on kameravalvonta.

Itellä suoraan sanottuna v1tuttaa joidenkin ihmisten käytös kun kuulevat, että toi voitti lotossa. Se menee sairauden puolelle joten jos voitat lotossa älä jää köyhien duunareitten ja työttömien asuinalueelle vaan muuta taloon tai asuinalueelle jossa on rikkaampaa porukkaa.

5

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liirumlaarumia

      ... ja sitten heräsit.

      • näinhäh

        veikkauksen huijarit siirtävät joskus voittorahoja tekaistuille tileille. vaikka veikkauskortissa on tarkat tilitiedot.


      • sjkljijilijdbfgdijji

        Ei ollut veikkauskorttia käytetty eilisessä Tampereen R kioski voitossa 2,4 miljoonaa.
        Kuten ennenkin todettu, miljoonavoitot jaetaan etelä, rannikko Suomeen ja Oulun seudulle.
        Esim Pohjois Savoon ei ole osunut yhtään miljoona tai suurvoittoa yli 20 vuoteen.
        Jotenkin laskelmoidulta vaikuttaa, puoli vuotta lotto oli jakamatta ja nyt taas tutut seudut ja kivijalka pelaajat voittavat näitä kerättyjä roposia.
        Ejpottia ei enää Suomessa mainosteta ja voitot "osuvat" Saksan dominoidessa vuorotellen maihin, jotka ovat vähemmän voittaneet. Seuraavat taas Saksaan ja sitten öljypohatoille Norjaan, joka vie myös kaiken Viking Lotossa/aan? Suomen päävoitot Eurojackpotissa on jäädytetty.
        Maalaisjärjellä, keski suomalaisten ei kannata enää rahojaan näihin tuhlata. Tätä on meillä noudatettu jo kauan, poikkeuksena satunnainen rivi Eurojackpottiin, mutta sekin jätetään nyt kerrotuista syistä heidän maksettavakseen, jotka voittavat.

        Ja muuten, miksi Veikkaus lähettää suoramarkkinoinnin kieltäneelle tekstiviestimainontaa, jossa pelaajan nimi mainitaan, sen jälkeen kun on esim tällä palstalla vähän kritisoinut jotain ihan aiheesta?
        Onnea heille, joilla onni on ollut suosiollinen.


      • vaihtakaapitäjää

        Ette osaa ruksia oikeita numeroita.


    • skdjksdj

      Sun kannatta myydä tuo tarinasi sinne veikan markkinointiin. on nimittäin samanlaista tuubaa ku niiden kehittämät..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      120
      4929
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      43
      4660
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4427
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3988
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3414
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3289
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3271
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1160
    Aihe