Mikä helvetin vimma teillä on saada muutkin pelaamaan?

Lopettakaa

Ei siinä mitään jos haluaa itse pelata ja uskoa sokeasti siihen, että voitto vielä joskus osuu omalle kohdalle ja taikoo kaiken kuntoon. Mutta miksi sitä pitää niille tyrkyttää, jotka tahtovat pelaamisesta eroon?

Varmaan käytte myös alkoholismi palstalla mainostamassa juomisen ihanuutta.

6

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Drii

      Koska laiskat työttömät sosialisoivat meidän töissäkäyvien rahat elämiseensä, niin me työssäkäyvät kannustetaan köyhiä tuhlaamaan sosialisoimiaan rahoja veikkauksen peleihin, joka jakaa voittorahojaan mm. urheiluseuroille. Tämän ansiosta lapsemme saavat harrastella halvemmalla.

      Jos töissäkäyvien verotusta laskettaisiin ja loisivat työttömät joutuisivat ansaitsemaan omat rahansa, niin ongelmaa ei olisi.

      • Dilledilledong

        Varmaan yhtä paljon niitä peliriippuvaisia työssäkäyviä on kuin työttömiäkin.


      • Drii
        Dilledilledong kirjoitti:

        Varmaan yhtä paljon niitä peliriippuvaisia työssäkäyviä on kuin työttömiäkin.

        No sehän on hienoa, että työssäkäyvätkin haluavat vapaaehtoisesti olla kustantamassa lapsiemme harrastuksia.


    • kah_näenpä

      jos on langennut vedätysvahinkoon Veikkauksella, eli hävinnyt....niin muiden eksyminen samalle kynintäradalle kuittaa omat häviämiset vahingonilolla . Vahingonilo suomalaisen paras ilo. Etenkin korkeasti kouluttautuneen, ylisuurituloisen ääliön.

    • suomenkovincasinopeluri

      minulla on paha peliaddiktio mitä pitäisi tehdä

      • Drii

        Siihen tepsii sama lääke kuin liikalihavuuteenkin. Laihdut, kun syöt useammin ja pienempiä annoksia. Peliaddiktion saat korjattua pelaamalla useammin ja pitämällä panokset pieninä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      219
      5042
    2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      37
      3392
    3. 35
      2918
    4. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      141
      2783
    5. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      25
      2438
    6. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      68
      2267
    7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      2158
    8. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      31
      1810
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      41
      1762
    10. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      83
      1438
    Aihe