Yritys palkittiin Suomenlahden parhaimmin onnistuneena saariston matkailuyrityksenä.
Kun yrityksen tulostietoja katsoo, se on tuottanut pelkkää tappiota vuosikaudet eikä ole myöskään maksanut veroja tappiollisesta toiminnastaan. Palkitsemisuutisoinnista saa mediassa aivan vääränlaisen kuvan.
Kun yrityksen tulostietoja katsoo, se on tuottanut pelkkää tappiota vuosikaudet eikä ole myöskään maksanut veroja tappiollisesta toiminnastaan. Palkitsemisuutisoinnista saa mediassa aivan vääränlaisen kuvan.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Varmaan palkitsevat myös lippumaailman porukan, onhan sekin pöhinä hyvä bisnes jollekulle.
Lipputankoneuvoksen arvonimiä kaupungin ostoslistalle..
En mene sinne ikinä... omistajan sukulaiset nainen hänkin jonkin sortin yrittäjä pitää jotain pyörä liikettä Osuuspankin kulmalla..haukku mut joku Paula tai jotain
Kukin harrastaa oman varallisuutensa mukaisesti! Palvelu on ollut aina ensiluokkaista?!
Varallisuus on aina kytköksessä siihen, kuinka moraali antaa lupakirjan hyödyntää.
Ainahan palvelut pelaavat, kun kermassa kelluu.
Saivat aikoinaan saaret ilmaiseksi kunnalta hyvillä suhteilla (lue korruptio). Kaikki tuotot käytetty niin ettei voittoja synny eikä veroa mene yhtään. Kohta saaret myyntiin miljoonien hinnalla..
Nämä "luontoyrittäjät" ovat sellaista porukkaa, että pitäisi vihdoin puhua suoraan mitä he luonnolle tekevät. Mutta kun rahan tekemisestä on kyse, niin kaikkihan käy. Luonto ja raha sopivat huonosti yhteen. Kun rahakkaita vieraantuneita ihmisiä rahdataan luonnon helmaan juomaan viinaa, pelleilemään ja ottamaan kuvia someen, täytyyhän siitä rahaa tienaava palkita ja antaa vielä sellainen kuva, että ollaan oikein luonnon asialla.