"Uusissa kammohousuissa ei ole haaroja eikä takapuolta"...Nuo ovat siis päällyshousut, eivät mitkään avosukkahousut.
Nainen, pukeutuisitko tuollaisiin housuihin ?
14
236
Vastaukset
- OnJooKivat
https://www.iltalehti.fi/pinnalla/a/743f7a48-e89c-460c-86d0-c0c24f9f76ee, ai noitako tarkoitit ?
Näyttää tarkoittavan mainittua, mutta "kammohousut" on väärä sana. Housut ovat kauniit. Jos bikiinihousut jätetään pois, tuovat naisen kauneimman esille.
Kuvittele kahden parin tee- ja jutteluiltaa. Tytöt ovat näissä asuissa, luonnollisesti, jo useatta kertaa, joten alkukankeus on jo takana. Tässä vaiheessa tuntuisi omituiselta, jos täytyisi ajatella, että sukupuolielimet pitäisi ollakin peitetty. Ollaan kuin sekasaunassa, muttei kuitenkaan saunassa vaan kivalla visiitillä.
Alkoholilla ei tarvitse läträtä, sillä hyvä olo tulee siitä, että tytöt tietävät olevansa ihailtuja ja miehet saavat vapaasti ihailla.
Sekasaunassa on ensikertalaisella jännitys päällä, mutta myöhemmillä kerroilla tuntuisi oudolta, jos yhtäkkiä joku päättäisi, ettei voikaan lähteä mukaan. Ei tämä sen erilaisempaa ole.
Koko naisten kaunistautuminen perustuu siihen, että tulee halutummaksi miesten silmissä. Tehdään paljon työtä meikkaamiseksi ja pukeutumiseksi, mutta jätetään pois helpoin. Nainen on kauneimmillaan sukupuolielimet paljaana. Ajatteluun pitää vain tottua. 🌹- OutoUkmHki
Minua taas innostaisi esim. kyläily vanhemman miehen luona,jos vaimolla olisi tuollaiset jalassa,päällä,niin kuin usein,pyllynpeittävä pitkähelmainen paita,
aluksihan mies ei mtn huomaisi,mutta sitten kun vaimo esim. vähän kumartuisi jonkun takia,tai istahtaisi kahvipöytään/sohvalle,olisi upeaa katsella miehen ilmeitä tämän tehdessä huomioitansa...
- MS38v
Voisin kyllä pukeutuakkin. Ainakin kotona, tosi seksyt.
- Mammini
Hi, hii, mulla on tuollaiset, mutta nahkaiset ja leveä country tyylinen hapsuvyö. Päälle pitkä villapaita tai paituli. Yes... tuntuu... aah.
- MieKanssa
Jossakin julkisella paikallako ?
- HyvinKummallista
Sehän näissä naisissa on vikana,että oli päällä miten tahansa upeat ratakireet nahka- tms. kiiltomateriaali, housut, niin päällehän on sitten vedettävä pitkä villapaita,paituli tms. ’roiskeläppä’ peittämään se upea perse! Outoja olette!!!
On mahdollista, että varsinkin kesällä ja kesämökillä pukeutuu ilman housuja alaosattomaan, talvellakin sisällä. Yläosa voi tilanteen mukaan olla joko bikiinin yläosa tai kaunis paita. Sopii myös vieraiden aikana, sillä vieraileva tyttö kyllä ymmärtänee noudattaa tyylikästä esimerkkiä. 👍
- PrvUkm53Hesa
Noi Iltalehden ’jutut’ on niin älyttömiä! Ihan kuin joku olisi nyt keksinyt taas chapsit uudelleen... onhan jo iät/ajat saanu vastaavia,vyötärölle kiinnitty saappaitakin ; )
Ihan totta. Ennestäänkin on saatavissa samankaltaisia seksivaatteita. Sopivat kotioloihin, kesämökille ja samoin ajattelevien kanssa vierailuille, mutta tuskin nykyisissä oloissa yleiseen ulkokäyttöön. Jos pukeutuu samanaikaisesti pitkälahkeisiin housuihin ja hameeseen, voi käyttää ulkonakin ilman pöksyjä, myös tansseissa.
- Murux
Kivat ovat, kesällä laitan lavatansseihin nuo päälle, enkä pikkareita alle.
On ne hyvät. Mutta vielä paremmalta näyttää mikrohame, joka alhaalta leveämpi kuin vyötäröltä. Ja ilman pöksyjä tietenkin.
- ijlk
Kyllä pitkät sukat ja sukkanuhaliivit, ja sitten ilman pikkareita, tietty. Minihame tai pitkä paituli päälle, yes...
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437535
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka553737Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu533619Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/553463- 913427
- 513044
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod362852Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302504IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1981965- 471571