Nainen, pukeutuisitko tuollaisiin housuihin ?

Hotx

"Uusissa kammohousuissa ei ole haaroja eikä takapuolta"...Nuo ovat siis päällyshousut, eivät mitkään avosukkahousut.

14

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OnJooKivat
    • Näyttää tarkoittavan mainittua, mutta "kammohousut" on väärä sana. Housut ovat kauniit. Jos bikiinihousut jätetään pois, tuovat naisen kauneimman esille.

      Kuvittele kahden parin tee- ja jutteluiltaa. Tytöt ovat näissä asuissa, luonnollisesti, jo useatta kertaa, joten alkukankeus on jo takana. Tässä vaiheessa tuntuisi omituiselta, jos täytyisi ajatella, että sukupuolielimet pitäisi ollakin peitetty. Ollaan kuin sekasaunassa, muttei kuitenkaan saunassa vaan kivalla visiitillä.

      Alkoholilla ei tarvitse läträtä, sillä hyvä olo tulee siitä, että tytöt tietävät olevansa ihailtuja ja miehet saavat vapaasti ihailla.

      Sekasaunassa on ensikertalaisella jännitys päällä, mutta myöhemmillä kerroilla tuntuisi oudolta, jos yhtäkkiä joku päättäisi, ettei voikaan lähteä mukaan. Ei tämä sen erilaisempaa ole.

      Koko naisten kaunistautuminen perustuu siihen, että tulee halutummaksi miesten silmissä. Tehdään paljon työtä meikkaamiseksi ja pukeutumiseksi, mutta jätetään pois helpoin. Nainen on kauneimmillaan sukupuolielimet paljaana. Ajatteluun pitää vain tottua. 🌹

      • OutoUkmHki

        Minua taas innostaisi esim. kyläily vanhemman miehen luona,jos vaimolla olisi tuollaiset jalassa,päällä,niin kuin usein,pyllynpeittävä pitkähelmainen paita,
        aluksihan mies ei mtn huomaisi,mutta sitten kun vaimo esim. vähän kumartuisi jonkun takia,tai istahtaisi kahvipöytään/sohvalle,olisi upeaa katsella miehen ilmeitä tämän tehdessä huomioitansa...


    • MS38v

      Voisin kyllä pukeutuakkin. Ainakin kotona, tosi seksyt.

    • Mammini

      Hi, hii, mulla on tuollaiset, mutta nahkaiset ja leveä country tyylinen hapsuvyö. Päälle pitkä villapaita tai paituli. Yes... tuntuu... aah.

      • MieKanssa

        Jossakin julkisella paikallako ?


      • HyvinKummallista

        Sehän näissä naisissa on vikana,että oli päällä miten tahansa upeat ratakireet nahka- tms. kiiltomateriaali, housut, niin päällehän on sitten vedettävä pitkä villapaita,paituli tms. ’roiskeläppä’ peittämään se upea perse! Outoja olette!!!


    • On mahdollista, että varsinkin kesällä ja kesämökillä pukeutuu ilman housuja alaosattomaan, talvellakin sisällä. Yläosa voi tilanteen mukaan olla joko bikiinin yläosa tai kaunis paita. Sopii myös vieraiden aikana, sillä vieraileva tyttö kyllä ymmärtänee noudattaa tyylikästä esimerkkiä. 👍

    • PrvUkm53Hesa

      Noi Iltalehden ’jutut’ on niin älyttömiä! Ihan kuin joku olisi nyt keksinyt taas chapsit uudelleen... onhan jo iät/ajat saanu vastaavia,vyötärölle kiinnitty saappaitakin ; )

      • Ihan totta. Ennestäänkin on saatavissa samankaltaisia seksivaatteita. Sopivat kotioloihin, kesämökille ja samoin ajattelevien kanssa vierailuille, mutta tuskin nykyisissä oloissa yleiseen ulkokäyttöön. Jos pukeutuu samanaikaisesti pitkälahkeisiin housuihin ja hameeseen, voi käyttää ulkonakin ilman pöksyjä, myös tansseissa.


    • Murux

      Kivat ovat, kesällä laitan lavatansseihin nuo päälle, enkä pikkareita alle.

    • On ne hyvät. Mutta vielä paremmalta näyttää mikrohame, joka alhaalta leveämpi kuin vyötäröltä. Ja ilman pöksyjä tietenkin.

    • ijlk

      Kyllä pitkät sukat ja sukkanuhaliivit, ja sitten ilman pikkareita, tietty. Minihame tai pitkä paituli päälle, yes...

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4812
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3942
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      119
      2257
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1974
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1366
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1324
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      168
      1296
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      537
      1156
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1125
    Aihe