Eilen humalainen Panu niminen Reformin anargisti aiheuti häiriötä Narikkatorilla. Kuvasi rauhallist amielenosoitusta ja huusi hävyttömyyksiä. Aiheutti sekaannusta paikalla. Kurdit pyysivät hiljenemään ja menemään kauemmaksi. Anargisti Panu ei siihen suostunut. Videolal näkyy kun Panu ärsyttää ja provosoi mielenosoittajia.
Joltain paloin pinna ja heitti Anargistit kauemmakaksi. Siinä juostessa Panu sotkeutui omiin jalkoihinsa ja loukkasi kyynärpäänsä.
Toivottavasti oikeus tapahtuu ja Panu saa riittävä suuren tuomion rauhallisen mielenosituksen häirinästä.
Näiden anargistejen tuomiot pitäisi olla aina vähintään ehdottomia vankeustuomioita.
Anarkisti hakattiin
EiAnargisteja
3
84
Vastaukset 3
- juuripäinvastoin
Piffin uutistoimistokin päässyt uutisoimaan tapahtunutta.
- Mitensiellä
Mitä ne siellä sitten väittää, missä se uutinen on luettavissa?
Katsoin juuri striimin.
https://youtu.be/m_uyoVV6Az8
Jokainen voi katsoa kuka syyllinen on.
Nyt en löytänyt Panun videota, jossa kertoo, että kurdeja pitää ärsyttää aina kun näkee.
Nämä reformit ja SKE jäsenet pitäis kyllä laittaa aisoihin. Vaihdokkina kurdeihin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7082115Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss3641144- 74980
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö159896Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65646- 46634
- 32614
- 88587
- 32580
- 37530