Noitavaino

raha-sumentaa

SN on jo 15 vuotta täyttänyt Tämän sivun kirjoituksilla jotka muistuttavat suuresti 1660 -luvun noitavainoilta. Miten tällainen voi olla nykyisin mahdollista? SN on luultavasti Keskusta ja Kokoomuksen asialla. Puheet on hyvin samanlaisia kuin niillä. Takana on uskonnollinen kiihko vaikuttaa kansan vaalikäyttäytymiseen valehtelemalla ja mustamaalaamalla nimeltä ipulaisia vuodesta toiseen. Hän jopa pilkkaa kuolleitakin ipulaisia . Tämä jo viittaa pahasti samoihin ongelmiin mitkä johtivat 1660-luvulla noitavainoihin. Tutkijat ovatkin verranneet netti kiusaajia noitavainojen synnyttäjiin.
Tämä IPUn vainokin perustuu uskontoon ja sen ylläpitämään helvetin kiroukseen jolla mm valtapuolueet pönkittävät valtaansa.Luulin joskus kymmeniä vuosia sitten ettei tällaista porukkaa voi olla olemassa. Sitten n 20 vuotta sitten Keskustan virkamies toivotti minut puhelinkeskustelun lopussa helvetin kiroukseen.Tämä taitaa olla valtapuolueilla se viimeinen keino pitää valtaa. Me ipulaiset emme hyväksy uskontojen käyttöä ihmisten pelotteluun ,emmekä valehtelua jolla pyritään poistamaan eduskunnasta puolue joka toimii maamme hyväksi ilman rahaa joka ryöstetään äänestäjiltä.Jäljet tähän noitavainoon johtavat EUn ytimeen.

1

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ontääkyl

      Jo 1600 luvulla eläneen ipuröllykän aivopeeru hah??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      74
      7369
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      212
      7204
    3. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      67
      5216
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      130
      4959
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      73
      4764
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      109
      4591
    7. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      39
      4510
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      82
      4216
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3988
    10. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      157
      1630
    Aihe