Milloin alkaa MDW vastailla yleisölle?

pannukakkuuu

Milloin SKE:n puoluejohtaja Marco DE Witt aikoo alkaa pitää vaalitilaisuuksia? On aika outoa että herraa ei näy missään pitämässä vaalitilaisuuksia ja tapaamassa potentiaalisia äänestäjiä. Nämä vaalitilaisuudet on menneet niin että ske:n teltta laitetaan pystyyn, tarjotaan keksejä ja jaellaan joillekin satunnaisille kulkijoille lentolehtisiä. Mutta itse puoluejohtajaa ei juurikaan näy paikalla ja jos näkyykin ja joku kysyy jotakin niin herra poistuu takavasemmalle. Homma ei toimi noin. Joukkoja johdetaan edestä ja johtajan täytyy kommunikoida potentiaalisten äänestäjien kanssa ja vastailla kysymyksiin - kiperiinkin sellaisiin.
Milloin alkaa se paljon mainostettu " Ennen näkemätön vaalikampanja" ?

7

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sisäpiiri

      Ei ikinä tuo munaton velliperse palenee anarkistien selän taakse

    • OntuvaHollantilaineb

      Myös sananvapautta puolustavan puolueen iltastriimit sensuroidaan. Sallitaan vain johtajaa ylistävät kommentit. Tulee Pohjois Korea mieleen.

      • Sisäpiiri

        Vieläkö se hollantilainen sielä meuhkaa???Eikö sitä saa milläään kammettua puolueesta??Mies junttasi laittoman hallituksen mikä Käräjäoikeuden tuomarin päätöksellä mitätöitiin


    • Alavuz

      Tänään minä ja moni muu pisti ylen pienpuolue tenttiä varten seuraavat 3 kysymystä marcolle.

      1.)Mikä on puolueen tilanne kun tilit jäissä ja hallitus laittomassa tilassa?
      2.)Sotilasarvo?
      3.)Mikä on Suomen kansan ensin puolueen "omakylä" projekti?

      • Kysyin myös:
        - Onko Teitä tuomittu rikokseen?
        - Onko poliisi poistanut Teidät paikalta ja oletteko saanet sakkoja poliisille niskottelusta?
        - Onko vaalitilinne valitsijayhdistyksen nimellä vai omalla nimellänne?


    • 23231

      Onhan se ennennäkemätön vaalikamppanja kun kuletaan kameran kanssa toisten puolueiden vaaliteltoilla kyselemässä mitä mieltä olette milloin mistäkin asiasta.

    • OntuvaHollanttilainen

      Nyt olivat päässeet jo HS lehteen.
      Poliitikot kokevat häiritsevänä kun yksi ryhmä isolla porukalla kiertää vaaliteltoilla ja iskee kameran melkein naamaan kiinni

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2253
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1875
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      12
      1436
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1387
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1160
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      63
      1139
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1010
    Aihe