Kuinkahan monta persua saa vaalirahoitusta Venäjältä?
Mika Niikko on Kiinan asiamies
15
95
Vastaukset
- cgsgdrty
P.o. Kuinkahan moni persu saa vaalirahoitusta Venäjältä?
- w3rsdfdasf
Mahtaa Halla-Ahoa ateistina vitutella ihan suunnattomasti se että joutuu pitämään puolueessaan Niikon kaltaisia helluntailaissekopäitä vain siksi että tuovat ääniä helluntailaissekopäiltä.
- Anonyymi
Ei vasemmistoakaan tunnu haittaavan sen pätkän vertaa se, että joutuvat pitämään listoillaan SEKÄ suvakkivajakkeja, ETTÄ mamumannekiinejaan, että saisivat suvakkivajakkien ja mamujen äänet!?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei vasemmistoakaan tunnu haittaavan sen pätkän vertaa se, että joutuvat pitämään listoillaan SEKÄ suvakkivajakkeja, ETTÄ mamumannekiinejaan, että saisivat suvakkivajakkien ja mamujen äänet!?
Eipä kiinnosta vasemmiston suvakit pätkääkään. Haluan että Halla-Aho siivoaisi puolueestamme Niikon kaltaiset umpisutkit lahkolaiset ja Kiinan kätyrit.
Mika Niikko näyttääkin ihan kiinalaiselta. Vinot silimät. Hönö hampaat. Kellertävä iho. Tsing tsang tsong.
- Eipä_ole_tietoa
Mutta sellainen fakta tunnetaan, että moni demaripoliitikko saa vaalirahoitusta huumekaupalla.
Eikös Niikon pitäisi olla Suomen asialla
- Anonyymi
Parempi kun on "Isänmaan asialla", koska kai jokainen maa jonkun isänmaa on.
Anonyymi kirjoitti:
Parempi kun on "Isänmaan asialla", koska kai jokainen maa jonkun isänmaa on.
Niinpä on Kiinakin kiinalaisten isänmaa
- Anonyymi
Salkkarit ovat heränneet. Varsin venäjä myönteistä väkeä täällä tuntuu muutenkin olevan. USA:ta vaan haukutaan huomattavan vähän Venäjää.
- Anonyymi
Vainoharhaista tämä idän maiden pelko, jenkeistä levinnyttä hapatusta.
- Anonyymi
Nyt on taas löytynyt uusi eläinperäinen virus Kiinasta. Tällä kertaa sioista. Ja uusi pandemia tulossa.
- Anonyymi
Jokainen!
Ja kiitti kun muistutit! Pitääkin katsoa nettipankista et joko oma päivittäinen kiinalaisavustukseni on kilahtanut tililleni! :P - Anonyymi
Niikko itki eduskunnassa kuinka sananvapaus on kadonnut Suomesta. Niikko ei ilmeisesti näe eroja Suomella ja Pohjoi-Korealla.. #Tollo #Pelle #Nolo
- Anonyymi
Ainakin sdp lipponen on venäjän kaasuputkilobbari et taitaa siis venäjän tukirahat mennä vanhalle pitkään olleelle kumppanille eli sdp puolueelle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1845131Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813666Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers83413SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt613127SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun363101SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412316Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042275Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302142Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762110Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922059