Valtapuolueet tuhoavat vaalien alla ihmisten rahaa hulluihin hankkeisiin jotka toteutuessaankin hävittävät kansan kaikki säästöt taivaan tuuliin kriminaalikeinottelijoille.Nyt vaalirahoille suunnitellaan ilmastonmuutoksen turvin jo käpytehtaita jolle autot liikkuvat ilman polttoainetta. Kepu ,Kokoomus ja SDP ovat todella pulassa,vai onko se sitten kansa jolta rahat on huijattu? https://www.msn.com/fi-fi/talous/uutiset/suomen-julkinen-talous-huolettaa-aktiaa-–-suunta-oikea-mutta-vauhti-ei-riitä/ar-BBUUopV?ocid=spartandhp.
Nyt rahaa ei enää löydy edes lisävelkoihin koska EU ja EKP( tarkoittaa EUn kommunistipuoluetta) on rosvonnut kaikki kansan säästöt.Tämän valtapuolueemme, Sipilä etunenässä,ovat hyväksyneet siksi että ovat niin ahneita ja piittaamattomia kansan rahoista ja ongelmista. Kun 9 vuotta on eletty säästäjien rahoilla niin tulee väistämättä loppu kun ei tehdä mitään muuta kuin lomaillaan. Eikä tietysti makseta mitään palkkaa työn teosta.Venezuelan kohtalo on edessä tai päällä.
Miljardeja kankkulan kaivoon
6
94
Vastaukset
- Totuuskomissio1
Miljardeja tosiaan dumpataan moniin "kankkulan kaivoihin" pölhöpoliitikkojen toimiessa marionetteina, joita heiluttelee monet teollisuus-kaupalliset taustavoimat, jotka ovat "ostaneet vaaliavustuksillaan" noita ikiomia marionetteja=sätkynukke.
Yksin haittamaahanmuuton pyörittämiseen tuntuu menevän ainakin julkisuudessa ollut 3,2 miljardia, onko siinäkään kaikki?
Tuokin on niin "kuuma peruna" valtapuolueiden ja poliitikkojen käsissä, ettei tule edes kansalle tärkeään vaalien aluskeskusteluun, oikeasti ollenkaan esille:/
Valevaltamediat, kuten esim. Yle ,ei näköjään halua kipenettäkään rehellisyyttä, mutta on ollut tänäänkin hirmuisen huolissaan, että äänestävätkö "maahanmuuttajat" aktiivisesti vaaleissa ja vallankin, että oppisivat äänestämään omien kulttuuriensa ehdokkaita eduskuntaan.
Äänestysneuvontaa sanottiin olevan matujen kotoutus-ja koulutuspaikoissa, näin suomalaisesta tuntuu, että mihin tämä johtaakaan, kun nytkin jo ovat lain edessä "voiman oikealla puolella"? - 09ik7yt
Miten niin Venezuelan kohtalo ? Venäjän diktaattori on parhaillaan siirtämässä sotilaitaan Venezuelaan, joten kohta puhunemme Venezuelan suurvallasta ja sen sotilasmahdista.
- Anonyymi
Sinähän nuo Venäjän asiat tunnet. Onnea vaan Venezuelan suurvallallesi.
- Anonyymi
Ipu:n vaalituloksilla vuosien varrelta verrattuna sen erilaisia yksityisiä tukia ja jäsenten rahapanoksia vastaan eivät edes ipuliisan triljoskit riitä kun mietitään kankkulan kaivoja.
Verovaroin on rakennettu ja ylläpidetty valtiota jossa hyvinvointi demokraattiset olot ovat tutkitusti vieläkin maailman parhaita kaikelle kansallae, jopa teille muutamille ipuryssäköille jotka ette kyllä kansan parasta ajattele tai edes halua.- Anonyymi
Niin. Verovaroilla on hankittu kansanedustajat. Yksikin ehdokas käytti miljardin verorahalupauksiin ja nousi eduskuntaan.Pelkkää korruptiota koko vaalit. Valtapuolueet tekevät kaikkensa jottei yksikään korruption ulkopuolinen pääse eduskuntaan .Niinpä media on kokonaan valjastettu vallan välineeksi ikäänkuin hyvänä asiana. Järkevästä kansasta on mediassa tehty kummajainen joka jopa ajattelee omilla aivoillaan.Viimeisiä suomalaisia haukutaan julkisesti kommunisteiksi vaikka he ovat niitä vastaan sotineet jo kolmessa sukupolvessa. Nämä kierot EU-tyypit rosvoavat kansan kuivaksi rahoistaan ja omaisuuksistaan itse kommunismilla mm EKPn biljoonelvytyksellä joka merkitsee yhtä eurooppalaista kohti n 2000 euron veroa säästöistä. Kukaan ei vieläkään tiedä kenelle nuo rahat menevät ikäänkuin olisi joillakin oikeus verottaa muita oman rikastumisensa varjolla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin. Verovaroilla on hankittu kansanedustajat. Yksikin ehdokas käytti miljardin verorahalupauksiin ja nousi eduskuntaan.Pelkkää korruptiota koko vaalit. Valtapuolueet tekevät kaikkensa jottei yksikään korruption ulkopuolinen pääse eduskuntaan .Niinpä media on kokonaan valjastettu vallan välineeksi ikäänkuin hyvänä asiana. Järkevästä kansasta on mediassa tehty kummajainen joka jopa ajattelee omilla aivoillaan.Viimeisiä suomalaisia haukutaan julkisesti kommunisteiksi vaikka he ovat niitä vastaan sotineet jo kolmessa sukupolvessa. Nämä kierot EU-tyypit rosvoavat kansan kuivaksi rahoistaan ja omaisuuksistaan itse kommunismilla mm EKPn biljoonelvytyksellä joka merkitsee yhtä eurooppalaista kohti n 2000 euron veroa säästöistä. Kukaan ei vieläkään tiedä kenelle nuo rahat menevät ikäänkuin olisi joillakin oikeus verottaa muita oman rikastumisensa varjolla.
Vuoden aikana kaikki on muuttunut niin että hukkaaminen voidaan kertoa jo kymmenellä. TosinEUssa puhutaan vain 500 miljardin pesämunasta jonka Merkel munii.Kuitenkin koronan varjolla on EU jo rosvonnut säästäjiltä rahaa moninkertaisesti joka kuukausi. Jotkut kerjäläiset rikastuvat muiden onnettomuudesta ja kansa köyhtyy.Pitänee jo tutkia mikä EUn päämäärä on virallisesti. Brittien ero aiheutti epäilyt sen suhteen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss845880Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243517- 1572033
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2271959Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1741731Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2821485Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571021- 671001
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.21990Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109927