Miten minulla on tunne

Olen-varma-että

Soini, Niinistö, Terho, Elo ja muutama muu heikäläinen ottavat jokailtaiset vitutus huikat lukemalla perussuomalaisten palstaa ja antavat kateuden kuolan valua pitkin rinnuksiaan.
Kuinka jokaisen työläisen ex ystävä Lindström, ottaa hermolääkkeen ja itkua tuhrustellen siirtyy tänne oikeiden perussuomalaisten, isänmaan ystävien palstalle. Haikailee perään kuin impotentti sonni uutta lehmää. Mutta elämän juna on jo mennyt.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Supi

      Kyllä se juna jätti myös Perussuomalaiset. Tuleva vaalivoitto ryssittiin älyttömällä vaalivideolla...

      • Magnesium

        Vaalivideosta pitivät lähinnä kovan linjan persut. Normaalit ihmiset eivät siedä PS:n armotonta retoriikkaa.
        Jos PS haki uusia äänestäjiä, video oli floppi.


    • EIKetuta

      Sinisten poliitikot voivat loikata toisiin puolueisiin. Tuskin he haikailevat moraalittoman pienpuolueen viidettä sijaa.
      Heillä on mahdollisuus edetä, persuilla sitä ei ole.

      • "Sinisten poliitikot voivat loikata toisiin puolueisiin. "


        Soini ja KD.


    • Lex_Sika

      Totuus on se, että PS tulee saamaan helposti yli 15% vaaleissa ja sitten on itkut silmässä uuvateilla ja köntsät housussa hullutuksen muodostajilla, sillä demarit, vassarit ja vihreät tulevat jäämään valovuoden päähän siitä 50% jolla meinasivat hullutuksensa muodostaa kun luulivat, että PS:n kannatus kyntäisi 8-9% tienoilla. Näemmä todennäköisesti siis tilanteen jossa on taas paska hallitus maassa, sillä Rinteen AY-öykkäri tarvitsee tuekseen joko Keskustan tai sekoomuksen valehtelijat. Sillä Orpolla kun heiluu korvatkin puhuessa kun valehtelee.

    • yhrh

      ei tippa tapa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      13
      1970
    2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      183
      1514
    3. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      146
      1317
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      97
      1288
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      38
      1178
    6. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      84
      908
    7. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      44
      840
    8. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      13
      797
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      793
    10. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      123
      773
    Aihe