Vaalien lähestyessä kaikki puolueet alkavat kuulostamaan enempi tai vähempi vasemistoliitolle. Muka ihmisen asialla ovat. Vaalien jälkeen vain jatkuvasti lisääntyvää riistoa, leikkauksia ja tulonsiirtoja toisten selkänahasta rikastuville sioille.
Hämärää toimintaa
Historia
1
117
Vastaukset
- susiturkki
oikeisto saa syyttää itseään tulevasta vaalitappiosta , suurin syy vaalitappioon on oikeiston tekemä aktiivimalli leikkuri ja irtisanomislaki,, että siitäs saitte,, nyt vademmisto voittaa vaalit ja kyyti on kylmää oikeistolle seuraavat vuodet!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot243409Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132828- 282504
- 421917
- 521755
- 151720
- 451606
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101468- 541434
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2631161