Jasminin uudet kulma"karvat"

Kävin instassa kattomassa kun Jasmin on käyny laittamassa kulmansa kuntoon! Siis tollaiset oudot ruskeella värillä piirretyt ympärykset omien karvojen päälle ja yli on tän bimbon mielestä suosittelemisen arvoiset? Ja aikoo jatkossakin käydä? Ei hyvää päivää…!
37<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Jasmin on kiehtova nainen.

Äänestä

Lieneeköhän saman sorttiset kun Susan Ruususella, joka palasi julkisuuteen kuvalla, jossa kulmakarvat oli lähes keskellä otsaa. Oliko noin, kun seukkasi pääministerin kanssa vai onko nostattanut kulmiaan tai ottanut kulmatatuoinnit?

Äänestä

Jasmin on voittanut kaksi arvostettua kauneuskilpailua.

Äänestä

Kulmat aivan kauheet! En mene kyllä siihen puljuun!

Äänestä
  • Samaa mieltä. Rumat palkkimallit ja täysin epäonnistuneen väriset. Miksi tummahiuksinen edes kokee tarvitsevansa väriä luonnostaan tummiin kulmiinsa?
    Muutama kuva aiemmin instassa julistaa "no makeup" ja ripset on kyllä niin paksun ripsivärin peitossa, näkee selvästi kauempana, sivusta kuvatussa silmässä. Se siitä luonnollisuudesta taas.

    Äänestä

  • hölpötipölpöti kirjoitti:

    Samaa mieltä. Rumat palkkimallit ja täysin epäonnistuneen väriset. Miksi tummahiuksinen edes kokee tarvitsevansa väriä luonnostaan tummiin kulmiinsa?
    Muutama kuva aiemmin instassa julistaa "no makeup" ja ripset on kyllä niin paksun ripsivärin peitossa, näkee selvästi kauempana, sivusta kuvatussa silmässä. Se siitä luonnollisuudesta taas.

    Palkkimallit? Mene optikolle, tai kysy ystävältäsi mitä palkkimalli tarkoittaa, samalla reissulla voit kysästä tuosta no makeup: ista. Onnistuuko? Ja ilman zoomaamista.... Oot sie vähä pöpi, tai oikeasti paljon, mutta se

    Äänestä

  • jäänähtäväksi kirjoitti:

    Palkkimallit? Mene optikolle, tai kysy ystävältäsi mitä palkkimalli tarkoittaa, samalla reissulla voit kysästä tuosta no makeup: ista. Onnistuuko? Ja ilman zoomaamista.... Oot sie vähä pöpi, tai oikeasti paljon, mutta se

    En ole edellinen kommentoija, mutta olen hänen kanssaan samaa mieltä.

    Tuo Jasminin tavoittelema kulmakarvamalli on ollut pois muodista jo pari vuotta. Sitä harrastavat nykyään vain pissikset ja tekorusketus-silikonibimbot, jotka haluavat erottua joukosta nimenomaan feikkeinä.

    Tämän kevään ja kesän kulmakarvatrendi on luonnollisen tuuhea. Kulmia ei pahemmin käsitellä, vaan nypitään vain hajakarvat pois.

    Jassulle ei kuitenkaan pysty tämän hetken trendikulmia luomaan, koska Jassu on nyppinyt kulmakarvansa pilalle jo nuorena. Jassulla ei ole omia kulmakarvoja jäljellä kuin muutama.

    Ja meikittömässä kuvassa Jassulla oli naamassa aurinkopuuteria, huulikiiltoa, ripsiväriä ja eye-lineria. Rhellinen ihminen ei puhuisi itsestään meikittömänä, kun ei sitä ole. En ymmärrä, miksi Jassu valehtelee noinkin turhasta asiasta..

    Äänestä

  • jäänähtäväksi kirjoitti:

    Palkkimallit? Mene optikolle, tai kysy ystävältäsi mitä palkkimalli tarkoittaa, samalla reissulla voit kysästä tuosta no makeup: ista. Onnistuuko? Ja ilman zoomaamista.... Oot sie vähä pöpi, tai oikeasti paljon, mutta se

    En tiedä, miten pieneltä näytöltä itse katselet, jos et noita klönttiripsiä näe ilman optikkoa. Johan tuon näkee sokea reettakin, että ripsiväriä on reilusti noissa "no makeup" ripsissä.
    Jassun uudet kulmat on epäonnistuneet ja feikin näköiset.

    Äänestä

Jassun itsensä tyngiksi nyppimiä kulmia on yritetty ns.jatkaa tyvestä pidemmiksi mut lopputulos on erittäin kömpelö ja huono. Jopa huomioo herättävän tökerö. Ei todellakaan ammattitaitoista. Ei aina kannattais valita sitä halvinta vaihtoehtoo.

Äänestä

Kävikö kosmetologilla "aamiaistunnilla? ;D vai kenties lounastunnilla tai kahvitunnilla? :D Ehkä lounastunnilla syötyään pekonista tehdyt kasvispihvit? :D

Äänestä
  • Näytti käyneen.

    Äänestä

  • Oli kyseessä breakfast hour (gloss)

    Äänestä

Pitikö muuten zoomata kuvaa, vai näkyikö ilman se mitä halusit nähdä?

Äänestä
  • Johan on taas henkeviä keskusteluja.

    Äänestä

Viimeisimmässä instakuvassa Jassu poseeraa (jälleen kerran) niissä ikivanhoissa DG:n aurinkolaseissaan maininnalla Dolce& Gabbana selfie. Jassurassu, kovasti yrittää mut rajusti päin mäntyä meneee aina. Klasit ilmeisesti Heklan peruja 80- luvulta, on niin ikivanha malli. Muistaakseni sillä on jotkut toisetkin vanhat merkkilasit, seuraava kuva sitten ne naamassa. Tai päälaella keikkumassa kunnon kasarityyliin.

Äänestä

Helkatin juntisti värjätyt kulmakarvat. Ilmeisesti haki Siepin täyteläisiä kulmia. Mutta mäntyyn paukahti kapiset kulmat. Ripsetkin köntässä. Mitä ihmettä hän hypettää noita töherryksiä?!

Äänestä

#dolcegabbana #niinmuah #niinskenes #onrahaa #oonrikas #yritänainakin mut reisille menee aina :,( reppana

Äänestä
  • Reisille menee.. nettikiusaajien herjaamiset. Aamiaistunnilla tehdään jauhelihasta falafelejä! :D :D

    Äänestä

  • KenelläMeneeReisille kirjoitti:

    Reisille menee.. nettikiusaajien herjaamiset. Aamiaistunnilla tehdään jauhelihasta falafelejä! :D :D

    Sulla on se vika, että jumitut aina jauhamaan päivästä toiseen noita mielestäsi nerokkaita herjoja. Tuppaavat vain kärsimään pahasti inflaatiosta jatkuvassa käytössä...

    Äänestä

Jassurassun hianot merkkilasit vetelee niin viimeisiä, "kultauskin" rapisee jo, heh! Mut aina ne vaan kaivetaan esiin ja muistetaan mainita merkki. Jassun elämästä sais kyllä huvittavan sketsiohjelman.

Äänestä
  • On varmaan kaivettu esiin Patalaiskantien ulkovarastosta, kun on pokat noin päässeet reunoista ruostumaan...😂

    Äänestä

Kaunis kuva aurinkoisesta Oulusta. Eilen tosin Oulussa satoi lunta ja taivas oli pilvetön.

Äänestä
  • Nyt tuli asiavirhe. Naurattaa itseänikin.
    Otan tuon nyt uusiksi.
    Eilen Oulussa satoi lunta ja taivas oli pilvinen.
    Mutta, edellisenä päivänä (tiistaina) oli aurinkoinen päivä ja taivas oli pilvetön.
    Joka tapauksessa kaunis kuva aurinkoisesta Oulusta.

    Äänestä

Onpas taas NIIN poskia kavennettu...

Äänestä

Seuraavaksi voisi kokeilla Saimi Hoyer mallia, jossa kulmakarvat nypitään kokonaan pois. Siitä tuli hänen tavaramerkkinsä mallimarkkinoilla. Paula Vesala kokeili samaa ja se sopi hänen kasvonpiirteisiinsä hyvin.
No, tämä oli läppä. Tuo nykyinen tyyli sopii Jasminille hyvin. Mutta eikös nuo kulmat näytä aikaisempaa vaaleammilta? Jossain nuoruuskuvassa hänellä on sysimustat kulmakarvat jotka ovat nenän yläosassa lähellä toisiaan, kuten isänsä synnyinmaan naisilla usein on.

Äänestä
  • Ei hajuakaan. Kerro sinä kokemukseksi syvällä rintaäänellä.

    Äänestä

  • mikäihmeenpeltola kirjoitti:

    Ei hajuakaan. Kerro sinä kokemukseksi syvällä rintaäänellä.

    Sinultahan sitä kuulumisia kysytään. Mikä ihmeen tarve sulla on itsesi kieltää?

    Äänestä

  • hetivastasit kirjoitti:

    Sinultahan sitä kuulumisia kysytään. Mikä ihmeen tarve sulla on itsesi kieltää?

    Ketjun aihe on julkkiksen kulmakarvat, ei kommentoijan kuulumiset.

    Äänestä

Jos ihminen julkaisee itsestään kuvia, tai tietoja niin, että ne on kaiken kansan nähtävillä, niin hän selvästi hakee huomiota ja sitä saa. Kun kommentit eivät ole aina myönteisiä, juttu käännetään kiusaamiseksi, ilkeilyksi, kadehtimiseksi tmv. Jos kulmat on epäonnistuneet, ruoat tylsiä ja arkisia, vaatteet menneiltä vuosikymmeniltä, niin kyllähän ihmisillä on lupa se sanoa ilman, että käännetään kommentoijat kiusaajiksi. Se on rehellisyyttä ja rehellinen pitääkin olla. Olisi väärin sanoa rumaa kauniiksi, mautonta tyylikkääksi, lihavaa laihaksi. Jos ei huomiota halua, on kovin simppeliä olla rauhassa ja jättää lisäämättä someen omat asiansa.

Äänestä

Mikään ei poista totuutta, että kulmat ovat tökerösti tehdyt, omien kulmien ympärille on maalattu vaaleammat, erottuvat kehykset. Tuollain muotoiltuja tosiaan näkee pissiksillä, ne väritetään kulmakynällä tummiksi, mutta Jassun tapauksessa nekin ovat menneet pieleen. Luultavasti on saanut idean työpaikan teinipissiksiltä.

Ja ripset paakussa.

Verratkaahan Sara Siepin luonnollista kuvaa.

Äänestä

Miksikähän Jassusta eivät ole kiinnostuneet ikäisensä miehet. Vanhoja höppänöitä ukkoja vaan. Ei Jassu varmaan muita saakaan, on hän sellainen panokone ollut....

Äänestä
  • Kunnon kone :)

    Äänestä

  • TJumu kirjoitti:

    Kunnon kone :)

    Diesel. Käryääköhän.

    Äänestä

  • Ilmastonlämpeneminen kirjoitti:

    Diesel. Käryääköhän.

    KUNNON HÄKÄPÖNTTÖ! Tässä ei ole mitään sääntöjen vastaista, ei rumaa kieltä eikä haukuta toisia kommentoijia.

    Äänestä

Jasu mielellään kritisoi julkkujen meikittömyys kuvia, miten on tekoripseä sun muuta. Itse kuitenkin kehtaa julkaista meikittömiä selfieitä kulmavärjäyksillä, paakkuripsarilla ja alarajauksetkin näkyy olevan. Ilmeisesti jos ne puolen sentin kajaalit puuttuvat, Jassu kokee olevansa meikitön. Joku todellisuus tuolla on hämärtynyt. Ehkä ne 30 ekaa vuotta vintin hämärissä vaikuttivat.

Äänestä
  • Pitikö vähän zoomailla kuvaa, että sait kaiken selvitettyä? Ehkä hieman samalla selvittelit Jasminin työkavereiden ikää netin syövereistä? Sellaista kevyttä viihdettä?

    Äänestä

  • KevyttäViihdettä kirjoitti:

    Pitikö vähän zoomailla kuvaa, että sait kaiken selvitettyä? Ehkä hieman samalla selvittelit Jasminin työkavereiden ikää netin syövereistä? Sellaista kevyttä viihdettä?

    Ei tartte zoomailla yhtään mitään, on normaali näkö, vaan sinä tarttisit silmälääkärin määräämät oikeat silmälasit. Kiikuta ne sun vanhat vaaleanpunaiset pissislasit jo kaatopaikalle.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


VoiVoiVoi kirjoitti:

Kävin instassa kattomassa kun Jasmin on käyny laittamassa kulmansa kuntoon! Siis tollaiset oudot ruskeella värillä piirretyt ympärykset omien karvojen päälle ja yli on tän bimbon mielestä suosittelemisen arvoiset? Ja aikoo jatkossakin käydä? Ei hyvää päivää…!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu