https://yle.fi/uutiset/3-10709338
Persuilla on jo 300000 katsojaa vaalivideollaan, kun Kepun vastaavalla reilut 7000.
Odotettavissa on siis valtava jytky. Gallupit valehtelevat, mutta vaalivideon katselu kertoo todellisen kannatuksen. Vaaleihin mennessä katsojia lienee yli 1/2 miljonaa.
Pitää vielä muistaa, että Finnkino esitti sitä aina 25.3 saakka elokuvateattereissaan.
Joten videon on siellä nähyt valtava määrä yleisöä. Finnkino on mahtava levittäjä!!!
Halla-aho jyrää!!!!
Persujen vaalivideo saanut valtavan katsojamäärän!!!
11
177
Vastaukset
https://www.youtube.com/watch?v=dzCK4tTu2nE
Perussuomalaisten video on taiteellinen ja rehellinen. Toivottavasti saa Jussi patsaan lyhytelokuvien sarjassa. Tärkeää olisi kääntää se myös ruotsiksi.- maalaisjärki..hoi
Jos ihan pelkkää maahanmuuttoa ajatellaan, niin ei siinä nykymuodossa ole loppujen lopuksi mitään järkeä.
Miten parannetaan köyhyyttä jos Suomi ottaa tänne ne "parempiosaiset" pakolaiset joilla on ollut rahaa ja varoja lähteä pois kotimaastaan. Jäljelle jäävät ne jotka eivät pääse lähtemään ja jotka oikeasti sitä apua tarvitsevat. Sanoisin että aika kova vääryys jäljelle jääviä kohtaan eikä köyhyyttä ole parannettu tippaakaan.- Anonyymi
kyllähän tätä kattelee- tai ennemminkin kuuntelee...
https://www.youtube.com/watch?v=TbqZNSWeWRw
- Kuinkasujuuyhteistyö
mihin asemaan PS tulee jäämään hallitusneuvotteluissa ?
SDP on todennäköisesti ,se taho joka vaaleissa vie voiton. Oppositiopuolueista perusturvan kannalla on Vihreät ,Vasemmisto ,Kristillets puhuvat riittävän sos turvan tasosta .Nuo tavoitteet istuvat SDP:n tavoitteisiin,jotka eivät istu millään ilveellä nykyisen Keskustan toimiin ja ihanteisiin. Myöskään Kokoomuksen kanssa ei ole nähtävissä että SDP:n ottamilla linjauksilla olisi aikaansaatavissa toimivaa hallitusta. Jten kysymykseksi nousee kuinka istuu Perussuomalaisten politiikka muiden potentiaalisten hallituspuolueiden kanssa,sillä SDP:n noustessa vaalivoittajaksi se on myös hallituksen muodostaja ja jotta toimiva enemmistö hallitus aikaasaadaan tulee puolueiden olleayhteistyökykyisiä. hallitukseen meinaan istuu vääjämättä Vasemmisto,Vihreät ja Kristilliset SDP:n voittaessa ,mikäli tuo puolue noudattaa ottamiaan poliittisia linjauksia.Tosin samoja seikkoja olettaisi miettivän Vihreiden äänestäjien ,sillä suurin ristiriita saattaa nousta näiden kahden välille.- päätöksenteonytimeen
Kyllä se pitäisi olla jokaisen puolueen tavoite oppositiossa ei vaikuteta. Tosin ei ehdoin tahdoin ,mutta yhteistyöhön soveltuvaan hallitukseen on syytä suunnata. PS on kyllä nähdökseni SDP pohjaisessa hallituksessa jollainen on muodostumassa,hyvät toimi edellytykset.
- pitäs_jaxaa
Video vetoaa nuorisoon eniten. Valitettavasti Youtuben laskureita ei lasketa ääniksi ainakaan Suomessa, joten pitäisi se perse saada ylös ja lähteä raapustamaan äänestyslappua äänestyspaikalle. Muistutan vielä, että älypuhelimella ei voi äänestää. Pitää ottaa kynä käteen ja piirtää selkeä numero siihen lappuun. Muuten lappu hylätään ääntenlaskennassa.
Persujen vaalivideo pitää näyttää kaikissa kouluissa. Se on jo nyt kansallinen monumentti, jonka on kohta nähnyt kaikki täysi-ikäiset suomalaiset.
https://yle.fi/uutiset/3-10711554
Persut voittaa vaalit. Kepu on selätetty ja valehteleva Sipilä on kanveesissa-
Kokoomus on sillassa, eikä Petteri Orpon jättämät vanhukset tai heidän omaisensa voi äänestää Kokoomusta. Anttti Rinne on niskaotteessa. Suomalainen ei luovu makkarsata, maidosta saati autostaan. Ilmastotalkoot ovat Suomen osalta hörhöilyä. Halla-aho on oikeassa me olemme tehneet osuutemme ja maltilla edeten pääsemme parhaaseen tulokseen. Yhtään tehtaan piippua ei ole syytä menettää Kiinaan. Ilmasto on globaali, eikä Suomen hirttäytyminen päästöjen vähentämiseen auta.
Halla-aho on älyllisesti huomattavasti edellä muita politiikkoja!!!!- turhiakuluja
Minkäslaisia keskitysleirejä persut ovat suunnitelleet työttömille, köyhille ja sairaille?
turhiakuluja kirjoitti:
Minkäslaisia keskitysleirejä persut ovat suunnitelleet työttömille, köyhille ja sairaille?
Pitää ottaa mallia Tanskasta ja siirtää nuo saarelle asumaan. Suomessa on erittäin varakas saari Ahvenanmaa, niin kaikki köyhät vain sinne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062511Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141423- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011134Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938
