Persujen vaalivideo saanut valtavan katsojamäärän!!!

https://yle.fi/uutiset/3-10709338

Persuilla on jo 300000 katsojaa vaalivideollaan, kun Kepun vastaavalla reilut 7000.
Odotettavissa on siis valtava jytky. Gallupit valehtelevat, mutta vaalivideon katselu kertoo todellisen kannatuksen. Vaaleihin mennessä katsojia lienee yli 1/2 miljonaa.
Pitää vielä muistaa, että Finnkino esitti sitä aina 25.3 saakka elokuvateattereissaan.
Joten videon on siellä nähyt valtava määrä yleisöä. Finnkino on mahtava levittäjä!!!

Halla-aho jyrää!!!!

11

213

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maalaisjärki..hoi

      Jos ihan pelkkää maahanmuuttoa ajatellaan, niin ei siinä nykymuodossa ole loppujen lopuksi mitään järkeä.

      Miten parannetaan köyhyyttä jos Suomi ottaa tänne ne "parempiosaiset" pakolaiset joilla on ollut rahaa ja varoja lähteä pois kotimaastaan. Jäljelle jäävät ne jotka eivät pääse lähtemään ja jotka oikeasti sitä apua tarvitsevat. Sanoisin että aika kova vääryys jäljelle jääviä kohtaan eikä köyhyyttä ole parannettu tippaakaan.

    • Kuinkasujuuyhteistyö

      mihin asemaan PS tulee jäämään hallitusneuvotteluissa ?

      SDP on todennäköisesti ,se taho joka vaaleissa vie voiton. Oppositiopuolueista perusturvan kannalla on Vihreät ,Vasemmisto ,Kristillets puhuvat riittävän sos turvan tasosta .Nuo tavoitteet istuvat SDP:n tavoitteisiin,jotka eivät istu millään ilveellä nykyisen Keskustan toimiin ja ihanteisiin. Myöskään Kokoomuksen kanssa ei ole nähtävissä että SDP:n ottamilla linjauksilla olisi aikaansaatavissa toimivaa hallitusta. Jten kysymykseksi nousee kuinka istuu Perussuomalaisten politiikka muiden potentiaalisten hallituspuolueiden kanssa,sillä SDP:n noustessa vaalivoittajaksi se on myös hallituksen muodostaja ja jotta toimiva enemmistö hallitus aikaasaadaan tulee puolueiden olleayhteistyökykyisiä. hallitukseen meinaan istuu vääjämättä Vasemmisto,Vihreät ja Kristilliset SDP:n voittaessa ,mikäli tuo puolue noudattaa ottamiaan poliittisia linjauksia.Tosin samoja seikkoja olettaisi miettivän Vihreiden äänestäjien ,sillä suurin ristiriita saattaa nousta näiden kahden välille.

      • Persut eivät ole Halla-ahon mukaan hallitus kiimassa.


      • päätöksenteonytimeen

        Kyllä se pitäisi olla jokaisen puolueen tavoite oppositiossa ei vaikuteta. Tosin ei ehdoin tahdoin ,mutta yhteistyöhön soveltuvaan hallitukseen on syytä suunnata. PS on kyllä nähdökseni SDP pohjaisessa hallituksessa jollainen on muodostumassa,hyvät toimi edellytykset.


    • pitäs_jaxaa

      Video vetoaa nuorisoon eniten. Valitettavasti Youtuben laskureita ei lasketa ääniksi ainakaan Suomessa, joten pitäisi se perse saada ylös ja lähteä raapustamaan äänestyslappua äänestyspaikalle. Muistutan vielä, että älypuhelimella ei voi äänestää. Pitää ottaa kynä käteen ja piirtää selkeä numero siihen lappuun. Muuten lappu hylätään ääntenlaskennassa.

    • Persujen vaalivideo pitää näyttää kaikissa kouluissa. Se on jo nyt kansallinen monumentti, jonka on kohta nähnyt kaikki täysi-ikäiset suomalaiset.

    • https://yle.fi/uutiset/3-10711554

      Persut voittaa vaalit. Kepu on selätetty ja valehteleva Sipilä on kanveesissa-
      Kokoomus on sillassa, eikä Petteri Orpon jättämät vanhukset tai heidän omaisensa voi äänestää Kokoomusta. Anttti Rinne on niskaotteessa. Suomalainen ei luovu makkarsata, maidosta saati autostaan. Ilmastotalkoot ovat Suomen osalta hörhöilyä. Halla-aho on oikeassa me olemme tehneet osuutemme ja maltilla edeten pääsemme parhaaseen tulokseen. Yhtään tehtaan piippua ei ole syytä menettää Kiinaan. Ilmasto on globaali, eikä Suomen hirttäytyminen päästöjen vähentämiseen auta.

      Halla-aho on älyllisesti huomattavasti edellä muita politiikkoja!!!!

      • turhiakuluja

        Minkäslaisia keskitysleirejä persut ovat suunnitelleet työttömille, köyhille ja sairaille?


      • turhiakuluja kirjoitti:

        Minkäslaisia keskitysleirejä persut ovat suunnitelleet työttömille, köyhille ja sairaille?

        Pitää ottaa mallia Tanskasta ja siirtää nuo saarelle asumaan. Suomessa on erittäin varakas saari Ahvenanmaa, niin kaikki köyhät vain sinne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2185
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      780
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      696
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      686
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      60
      570
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe