Sinisillä ei ole mitään puolueohjelmaa. Jonkinlaisia lässähtäneitä yrityksiä on ollut kuten Keskiluokan Verokapina. Vahvin vaaliteema taitaa olla omien äänestäjien julkinen arvostelu. Tarkoitan tällä heitä Eduskuntaan 4 vuotta sitten äänestäneiden haukkumista. Eipä ole varmaan missään päin maailmaa koskaan toiminut vaalistrategiana.
Sinisten vaalistrategia: omien äänestäjien haukkuminen
SiitäOnValokuvia
2
139
Vastaukset
- lopputulossa
On totta, että sniset haukkuvat potentiaalisia äänestäjiään. Tuo rakkikoiramainen tavallisten suomalaisten haukkuminen milloin rasistiksi milloin ihmisvastaiseksi. Tuo ylimielisyys paistaa läpi koko ajan.No, pian on laskun aika. Reilu 2 viikkoa ja sitten toivottavasti ei yksikään sininen ole eduskunnassa.
- Voittaja-Halla-Aho-Jii
Törkeä hyökkäys ex-omiaan vastaan on suomen poliittisen rikoshistorian härskein temppu.
Maan (äänestäjien) pettämiseenhän Soini syyllistyi hyväksyessään loikkauksen ja Sinisten perustamisen kesken hallituskauden.
Miksi itkupilli Elo on ollut hiljaa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73873
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104718- 35587
- 35587
- 47583
- 40575
- 29572
- 50550
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34547- 35474