Kuka tulee vastaan

Kysyjä65433

Semifinaaleissa. Hifk-pelikans vai HPK tai TPS?

5

925

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lätkää

      Jos Hifk voittaa, niin ne tulee vastaan. Jos Pelicans voittaa, niin sit HPK-TPS voittaja.

      • Pohjan_ÄIJÄ

        Jos sanoja ei tarvita...Johan mä kerroin runkosarjan jälkeen kun näin pudotuspeliparit että Välierissä pelaavat Kärpät-HIFK ja Tappara-HPK. Siitä ei kahta sanaa!


      • Polaristo

        No hyvin kyllä veikkasit!


    • Väsynyttämeininkiä

      Pääasia että Tps lähti kesälomalle. Valmentaja ja suurin osa pelaajista, keskittyivät vastustajan pelaajien ja yleisön mollaamiseen. Kaikki hyvin kun loma kutsui.

    • tarkkanäköinen

      ylimieliset kärpät ei saa edes pronssia, ei noin vetelä porukka ansaitse mitään. Runkosarjassa oli aikaa lähteä viiveellä ja pelata omaa peliä, nyt on ylimielinen rupusakki jäämässä jalkoihin, tästä nautin, kuten hpk:oon ja hifk:oon yritteliäästä pelistä, taitaa olla paskat housuissa pohjoisen puujaloilla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      171
      10412
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2833
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2568
    4. 85
      2391
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      148
      2119
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      1978
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1412
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1405
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1215
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe