Ottakaa mallia työllistämisestä arvoisat ja lukuisat tämän palstan seuraajat, Juupajoen kunnan hyvästä kehityksestä! Meinaan Pirkanmaan parhaat työllisyyden lisäys rosentit (prosentit), siinä viskaaleille (virkamiehille) pähkäiltävää, että pääsevät edes lähelle parasta Juupajoen itsenäistä kuntaa. Näin on nähtävissä!
Mallikunta
tanakilli
4
2273
Vastaukset
- ST1tieto
Älä nyt valehtele suunapäänä, ainut mikä koko tuppukyläs työllistää on Korkeekosken saha, ja siäkin on ihan vaki porukka. Ainoat mitkä työllistää niin on talojen tyttäret.
- Anonyymi
Juupajoki ei olisi olemassakaan enään jos sahaa ei olisi. Kylähuoltsikkakin nököttäis autiona siinä risteyksessä .
- Anonyymi
On täällä ainakin eronneita ja karanneitaja juoruja millon kenestäkin.
- Anonyymi
Juupajoki on hieno ja kaunis paikka, kitisijät ja natisijat tuskin sitäkään myöntävät.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851549
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2001411Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431129Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43833- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617