Ottakaa mallia työllistämisestä arvoisat ja lukuisat tämän palstan seuraajat, Juupajoen kunnan hyvästä kehityksestä! Meinaan Pirkanmaan parhaat työllisyyden lisäys rosentit (prosentit), siinä viskaaleille (virkamiehille) pähkäiltävää, että pääsevät edes lähelle parasta Juupajoen itsenäistä kuntaa. Näin on nähtävissä!
Vastaukset 4
- ST1tieto
Älä nyt valehtele suunapäänä, ainut mikä koko tuppukyläs työllistää on Korkeekosken saha, ja siäkin on ihan vaki porukka. Ainoat mitkä työllistää niin on talojen tyttäret.
- Anonyymi
Juupajoki ei olisi olemassakaan enään jos sahaa ei olisi. Kylähuoltsikkakin nököttäis autiona siinä risteyksessä .
- Anonyymi
On täällä ainakin eronneita ja karanneitaja juoruja millon kenestäkin.
- Anonyymi
Juupajoki on hieno ja kaunis paikka, kitisijät ja natisijat tuskin sitäkään myöntävät.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3011075Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni63900- 77888
- 71775
- 67711
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40695Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34607- 44607
- 51559
- 42541