Sipilä ennakoi vaikeita hallitusneuvotteluja

Sipilän mukaan hänen vetämänsä tulevat hallitusneuvottelut eivät tule olemaan helppoja: https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/276002-juha-sipila-ylen-gallupista-mtvlla-ei-ole-mikaan-helppo-hallitusneuvottelu-tulossa
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sipilä ilmeisesti jatkaa

Äänestä
  • Sipilä ampuu itsensä vaalien jälkeen

    Äänestä

Näitä poliittisia hurskastelijoita riittää, ovat niin mielestään hyviä ja parempia kuin Persujen kansanedustajat. Uskonnollisissa piireissä näitä hurskaita liikkuu, mutta nykyään vähemmän "oikeita" uskovia löytyy, niin kaipa he ovat siirtyneet pöyhkeilemään politiikkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MakeKepuGr8Again kirjoitti:

Sipilän mukaan hänen vetämänsä tulevat hallitusneuvottelut eivät tule olemaan helppoja: https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/276002-juha-sipila-ylen-gallupista-mtvlla-ei-ole-mikaan-helppo-hallitusneuvottelu-tulossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu