Liikenne Tampereella

Ei hyvää päivää,liikenne Tampereella ihan päin helvettiä,ja kaupungin liikenneinsinööri puuhastelee potkulautojen parissa (Moro 28.3)
4204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No voi hitto.

Äänestä

Vihreet vauhdissa.

Äänestä

Liikenneinsiröörillä on ajokortti, mutta ei autoa. Polkupyörällä suhailee. Se jo kuvastaa, millä asenteella täällä ollaan liikkeellä.

Äänestä

Se on sillä tavalla, että Tampere menettää muualta kulkevat asiakkaat keskustan liikkeistä. Moni tamperelainenkaan ei enää viitsi asioida kaupungilla, koska mm. Ideaparkkiin on helpompi mennä ostoksille kuin oman kylän keskustaan. Vaikka rakennetaan julkisia yhteyksiä, niin ei satunnainen kävijä viitsi opetella niiden käyttöa, saati ottaa selvää aikataulusta, pysäkkien sijainnista ynnä muusta. Työn puolesta joudun keskustassa liikkumaan pakettiautolla, ja voitte arvata kuinka paljon turhaa käynnissäoloaikaa menee siihen, että joutuu työkohteeseen päästäkseen kiertämään puoli kaupunkia. Koko ajan tulee usvaa putkesta. Hyvästi hyvälaatuinen hengitysilma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jajoko kirjoitti:

Ei hyvää päivää,liikenne Tampereella ihan päin helvettiä,ja kaupungin liikenneinsinööri puuhastelee potkulautojen parissa (Moro 28.3)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu