Onko kellään kokemusta tuolta tilaamisesta?Ostin tuotteen johon en saanut lähetyksen seuraamus tunnusta,kuinka luotettavaa on että lähetys silloin tulee perille.Tuote tulisi arviolta 4-8 huhtikuuta jolloin ehtisi jäädä vielä UK tullit pois.Mitenkäs tuolla toimii rahojen palautus jos on pankkikortilla maksanut,mikäli tuote ei saavukaan ajoissa.Ebayn toiminta rahojen palautuksesta on kyllä selvillä muttei tämän tapauksen.
Amazon.de tilaus
11
5676
Vastaukset
- teenjuoja21
Pari kertaa olen tilannut tuotteita tuolta. Viimeksi ostin kamomillateetä 2kg, kun kamomillateen kilohinnat Suomessa ovat noin kaksin-kolminkertaiset. Posti toi viikossa perille. Jos epäilet, ettet saa rahoja takaisin, maksa tilaus Paypalin tai luottokortin avulla, jolloin saat rahat takaisin jos myyjä ei lähetä tilausta tai se hukkuu matkalle.
- Sa56DDE
Amazon on luotettava kauppa. OLen tilannut tavaraa sekä Britannian että Saksan Amazonista kymmeniä kertoja, ja aina on tullut perille. Ikinä en ole seurannut minkään linkin avulla tavaran tuloa.
Parhaillankin odotan yhtä blu-ray -levyä, jonka tilasin Saksan Amazonista, mutta tietojen mukaan sen toimittaa Royal Mail, joten kaipa se kuitenkin lähtee Britanniasta tulemaan. Toisen tilaukseni, sadan kappaleen tyhjän dvd-levypakkauksen, toimittaa Deutsche Post DHL, joten se saattaa tulla rekka-autolla ovelleni, kuten viimeksi tapahtui. - ksadf
Siis mitkä UK tullit? Tilasitko sittenkin, tai kuvittelitko tilaavasi, Amazon.uk:sta?
Amazonilla oleellista on tarkistaa, onko myyjä Amazon itse vai joku muu. Jos myyjä on joku muu, sitten pitää tarkistaa sen myyjän tiedot ja asiakaspalautteet.
Amazon.de:stä Amazonin itse myymät ja varastossa olevat tavarat tulevat perille nopeammin kuin ehdit kissaa sanoa.- Katti-kolli-miukumauku
Kissa!!
Miten saisi Fimeaan ja muualle palkattua ajan hermolla olevia proviisoreita ja yliproviisori?
Pitäisi lopettaa kansalaisten kyykytys!
Muissa EU-maissa ja USAssa saa ostaa luontaistuotteita ja lääkkeitä Suomea vapaammin, esim. Saksa, Espanja, Kreikka!
Reishi ei ole kiellettyjen aineiden listalla.
Laadukkaimmat luonteistuotteet:
https://fi.iherb.com/c/iherb-brands?rcode=mop737
Tutkimustietoa Reishi:
https://www.consumerlab.com/search/reishi-review/
- Onkokokemusta
UK:stä näyttäisi tulevan,dispatch lukee ja toimitus Royal mailina.Sain muuten lähetyksen seurannan perjantaina,vain viikon myöhässä olivat vasta lähettäneet siksi ei tunnusta ollut antaa.Pääasia että paketti liikkuu toivotaan että tulee ennen eu eroa aikaisemmat UK lähetykset ovat tulleet noin viikossa
- Anonyymi
Rahat palautui itsestään. Pari päivää tilauksen jälkeen Saksan Amazonilta tuli viesti, että tavaran toimittaja ei ole toimittanut tavaraa ja rahat palautetaan tilille. Tämä siis: sold by xxxx and fulfilled by Amazon
- Anonyymi
Rahat lähti kyllä tililtä, mutta tavaraa ei vaan tule. Tätä ei ehkä saa sanoa.
- Anonyymi
Milloin amazon ottaa rahat tililtä
- Anonyymi
Siinä voi kestää jonkin aikaa. Itselläni n. viikko sitten tehty tilaus, josta osa on tällä hetkellä tulossa postissa ja loppujen aikataulusta ei vielä ole tietoa. Sen jo tulossa olevan paketinkin hinta näkyy tilillä vasta katevarauksena.
- Anonyymi
Tilaus tehtiin ja maksettiin, ei ole tullut vieläkään vaikka tilauksesta jo reilusti toista kuukautta. Ei mitään tietoa tuleeko koskaan.
Mihin paketin yleensä pitäisi tulla, tuleeko postiin, vai tuodaanko kotiovelle? - Anonyymi
En tilaa enä kertaakaan amazon.de:stä mitään. Sinne meni rahat. Sivuilla lukee että tuote olisi toimitettu asiakkaalle, mutta näin ei ole asian laita. Eivät välitä edes hyvittää mitään. Onneksi ei ollut monen kympin oppirahat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851549
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2001411Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431129Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43833- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617