Pääsihteeri eronnut

Stringimies

Pitäisikö olla huolissaan?

10

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TheArtist

      Ei siitä, mutta monesta muusta asiasta sitäkin suuremmalla syyllä.

    • Visiönääri2011

      Ei tarvitse olla mistään huolissaan, sillä juurihan liitolle valittiin uusi osaava hallitus vanhojen tunareiden tilalle. Vihdoinkin saadaan kaikki resurssit mahdollisimman hyvin hyödynnettyä. Muutos on jo alkanut, kun esim. Rauma järjestää kisat. Olisiko tällaista tapahtunut aiemmin, minun mielestäni ei. Uskon vakaasti, että nykyinen valmennusjohto tulee nostamaan suomalaiset urheilijat aivan uudelle tasolla. Kukaan ei sen jälkeen enää kaipaa takavuosien ahdasmielistä korealaista paatosta.

    • Är_Är

      Sitten lähti päävalmentaja. Varmaan hänkin ihan muista syistä.

    • Vaalivalvoja

      Uusi on huhujen mukaan valittu samalla, kun presidentti vaihtui.

    • Fortyneteller

      Tarkoitatko kenties päävalmentajaa, ottelupuolen siis? Sinne sopisi kyllä valita uutta verta. Nykyinen valmennuspäällikkö ei ole tainnut onnistua valmentamaan ensimmäistäkään aikuisten menestyjää millään tasolla. Sama vaivaa koko johtoa. Jostain syystä tämä kaarti oli vanhan hallituksen suojeluksessa, mutta uusi hallitus toivottavasti vaihtaa koko osaston osaavimpiin. Ei tosin taida olla rohkeutta näilläkään. Tittelit ovat tavoitteita tärkeämmät.

    • Anonyymi

      Esikunta näyttää vaihtuvan presidenttien myötä. Uudeksi pääsihteeriksi valittiin Tatu Iivanainen. Miehet tuntuvat edelleen olevan valttia johtotehtävissä, kun kyse on Suomen Taekwondoliitosta.

    • Anonyymi

      Kuka välittää, kun koko lajista on pellehommaa. Tosiasiat on hyvä tunnustaa.

    • Anonyymi

      Pitäisi olla huolissaan. Liittoa lypsetään kuin vanhaa lehmää ja vastineeksi annetaan tyhjiä lupauksia.

    • Anonyymi

      UNIVERSIADIJOUKKUE ON KOOSSA!!!!!!!!!!!!!! TAEKWONDON YLIVOIMAA OSOITTAA JO SEKIN ETTÄ KAIKKI HUIPPUURHEILIJAT OVAT YLIOPISTOOPISKELOITA.

    • Anonyymi

      Ihanko tosi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      95
      3761
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      44
      3091
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      2997
    4. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      2795
    5. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2714
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2422
    7. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2177
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      60
      2088
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1886
    10. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1838
    Aihe