Pääsihteeri eronnut

Stringimies

Pitäisikö olla huolissaan?

10

141

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TheArtist

      Ei siitä, mutta monesta muusta asiasta sitäkin suuremmalla syyllä.

    • Visiönääri2011

      Ei tarvitse olla mistään huolissaan, sillä juurihan liitolle valittiin uusi osaava hallitus vanhojen tunareiden tilalle. Vihdoinkin saadaan kaikki resurssit mahdollisimman hyvin hyödynnettyä. Muutos on jo alkanut, kun esim. Rauma järjestää kisat. Olisiko tällaista tapahtunut aiemmin, minun mielestäni ei. Uskon vakaasti, että nykyinen valmennusjohto tulee nostamaan suomalaiset urheilijat aivan uudelle tasolla. Kukaan ei sen jälkeen enää kaipaa takavuosien ahdasmielistä korealaista paatosta.

    • Är_Är

      Sitten lähti päävalmentaja. Varmaan hänkin ihan muista syistä.

    • Vaalivalvoja

      Uusi on huhujen mukaan valittu samalla, kun presidentti vaihtui.

    • Fortyneteller

      Tarkoitatko kenties päävalmentajaa, ottelupuolen siis? Sinne sopisi kyllä valita uutta verta. Nykyinen valmennuspäällikkö ei ole tainnut onnistua valmentamaan ensimmäistäkään aikuisten menestyjää millään tasolla. Sama vaivaa koko johtoa. Jostain syystä tämä kaarti oli vanhan hallituksen suojeluksessa, mutta uusi hallitus toivottavasti vaihtaa koko osaston osaavimpiin. Ei tosin taida olla rohkeutta näilläkään. Tittelit ovat tavoitteita tärkeämmät.

    • Anonyymi

      Esikunta näyttää vaihtuvan presidenttien myötä. Uudeksi pääsihteeriksi valittiin Tatu Iivanainen. Miehet tuntuvat edelleen olevan valttia johtotehtävissä, kun kyse on Suomen Taekwondoliitosta.

    • Anonyymi

      Kuka välittää, kun koko lajista on pellehommaa. Tosiasiat on hyvä tunnustaa.

    • Anonyymi

      Pitäisi olla huolissaan. Liittoa lypsetään kuin vanhaa lehmää ja vastineeksi annetaan tyhjiä lupauksia.

    • Anonyymi

      UNIVERSIADIJOUKKUE ON KOOSSA!!!!!!!!!!!!!! TAEKWONDON YLIVOIMAA OSOITTAA JO SEKIN ETTÄ KAIKKI HUIPPUURHEILIJAT OVAT YLIOPISTOOPISKELOITA.

    • Anonyymi

      Ihanko tosi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      73
      5589
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4890
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3214
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2653
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2302
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      2
      1576
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1555
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1418
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1230
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      855
    Aihe