Milloin kielteinen koulutv-kannanotto

Onko tietoa? Miten se tapahtui?
5679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tosin elokuvien katsominen koulussa ei ole suositeltavaa.
Hyvin moni meistä kuitenkin kattoo myös ne elokuvat. Itse piirtelin silloin, ku muut katto elokuvia.

Äänestä

kannanottoa ole koskaan ollutkaan, ei sitä ole tarvinnut kumotakaan

omia tulkintoja tosin eri puolilla oli

Äänestä
  • lähetti kaikille Suomen peruskouluille kiertokirjeen, jossa opettajat ohjeistettiin järjestämään lestadiolaislapsille rinnakkaisohjelmaa koulutv-tuokioiden ajaksi?

    Äänestä

  • Elämän lapsi kirjoitti:

    lähetti kaikille Suomen peruskouluille kiertokirjeen, jossa opettajat ohjeistettiin järjestämään lestadiolaislapsille rinnakkaisohjelmaa koulutv-tuokioiden ajaksi?

    on ollut, jos näin on toimittu.

    Äänestä

Luehan asiasta taustoja "Asiallista"-keskusteluketjusta.
Kiistelty on vuosikymmen asiasta ja ...lue lisää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


virallisesti kumottiin? kirjoitti:

Onko tietoa? Miten se tapahtui?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu