Yle pelaa vaarallista peliä!

Voi olla että Pasilassa laukaistaan erheellisesti kaikki sprinklerit.. Eihän sitä koskaan tiedä mitä korruptoituneessa yhtiössä tapahtuu..
19<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat
  • Halla aho ohi muista YLE on paskat housuis hilijaa. Uusi galuppi tehdään KOK vaali kanpanjan teltan läheisyydestä ja YLe paska lentää. Kova on tahto muurareilla kavaltaa suomen tisetö ja pistää autoihin paikannus jäejestelmä. Milläs poliisi tappaa ja vaijentaa jos ei sijainti tiedossa. Poliisi lahjottu jo munattomien toimesta. Kansan pariin kavaltajat ei tohdi kuin turvamiestensä kera. Kansan edun ajaja kulkee reippain mielin ilman huolen häivää.

    Äänestä

SENKI Persuja kyykyttävät SALALIITTOLAISET!!
NYT saa ÖYHÖTTÄÄ!!!!

Äänestä

Yle sormeilee näitä tahallaan. Kysymys on kenen käskystä?

Toinen juttu on kuitenkin se, että tämäkin taitaa sataa Perussuomalaisten laariin, vaikka toisin taisi olla tarkoitus.

Äänestä
  • No varmasti sen ylä-anttilan idea. Sehän oli järjestämässä viimeksi myös jytkyä, kun roudasi maikkarin uutisiin jonkun vuorineuvoksen kertomaan kuinkka junttia on diggailla klassiseta kuvataiteesta, minkä puolesta persut silloin puhuivat(olivat silloin enemmänkin nykytaidetta vastaan)! Hahha hahhahaa...
    Niin arrogantti teko ei jää epäselväksi enemmistölle katsojista ja sama kömpelö tunarointi toistuu taas kerran, MYA.an komennossa, mutta nyt ylellä.

    Äänestä

  • Niin sormeileekii.
    YLEläinen salaliitto! Voi kauhistus!
    No vitsivitsi!

    Onkos muita harhoja? Oletko kertonut asiasta lääkärille?
    - No ei salaliitosta, vaan harhoistasi.

    Äänestä

Aamuteevee esittää herkkyyden taitoa lajina. Elämässä on kuitenkin niin, ettei pojat päätä mieheksi kasvusta, vaikka hakattaisiin lujaa. Sukupuolettomat painii omalla tasollaan.

Äänestä

Nyt minäkin jo uskon, että yle on puolueellinen mesta!

Äänestä

Ilman muuta Heikel ja Seuri Halla-ahon viime viikon tentissä tekivät ansiokasta vaalityötä perussuomalaisten hyväksi. Aivan vastaavalla tavalla Heikel nosti Laura Huhtasaaren kannatuksen pressanvaaleissa puhumalla päälle ja huutamalla. Halla-aho osasi kylmän rauhallisesti hallita keskustelun, ehkä harkitusti ja ainakin taitavasti. Näistä toimittajasurkimuksista voi hyvin sanoa tiivistelmänä, että mitä kovempi on aatteen palo ( vihervassarius) , sitä heikompi on järjen valo.

1Äänestä
  • Näin se on. Ja viimeinen lause pätee myös erääseen viesteissään huutomerkkejä viljelevään "toimijaan" tällä palstalla.

    Äänestä

Ylellä on myös journalistinen vastuunsa. Pitää muistaa että Halla-Aho on oikeudessa tuomittu kansankiihottaja. Eli aivan oikein tehty.

Äänestä

Kaksi Strömsö:ön jaksoa oli pudotettu pois. Persu YLE on selvästi tämän takana.

Äänestä

Eihän kukaan ole niitä tyhmiksi väittänyt. Samalla tietenkin pantiin muitakin pois.

Äänestä

Muistakaa että ex maikkarisensuurin ylipapitar, eli M Ylä-Anttila on nykyään Ylen pääjohtajana. Juuri hän tuli ensimmäisenä kaapista ulos silloin kun pakolaisia alkoi lapata suomeen. Tuolloin loppui vapaa mediakeskustelu nyttemmin järjettömäksi osoittautuneesta maahantulopolitiikasta suomessa. Halla-ahon eliminointi vaalitentin näkyvyyden osalta oli eräs niistä monista ja alati jatuvista kömpelöistä sensuuritoimista, joita yleltä on totuttu saamaan maahanmuuttokritiikin hiljentämiseksi.

Äänestä

Venäjä pyrkii murentamaan Ylen uskottavuutta. Tunnetusti hankalat persut ja muut litteän maan salaliittoteoreetikot saadaan näin takajaloilleen ja kyseenalaistamaan Yle sekä muut suomalaiset instituutiot.

Äänestä

Ylen ja Hesarin ... toimittajat koulutetaan usein vähemmistökansallisuuksien Tampereen yliopiston
Hemánus-Nordenstreng -kommunistisessa laitoksessa
https://www.booky.fi/tuote/salminen_esko/_viestinnalla_vallankumoukseen_demokraattisen_toimittajakoulutuksen_aika/9789513741303

Hesarin (en tilaa) kommunistit levittävät haittamaahanmuuttoa ja tunnettua tuubaansa että sossussa verorahoilla vetelehtivät matut maksavat suomalaisten eläkeet

"HS: Suomessa pitäisi olla 30 vuoden päästä 1,4 miljoonaa maahanmuuttajaa, jotta eläkkeet turvattaisiin

Äänestä

Ylen johto ei edes ymmärrä minkä markkinointi tempun ne teki persujen hyväksi tällä tempauksellaan. Käykö se Ylä-anttila myös niissä bilderberg kokouksissa ohjausta duuniinsa hakemassa?

1Äänestä

Jos vakavasti puhutaan, niin mitä vaihtoehtoja täällä suomessa on jos ei yleen pysty tämän vertaa luottamaan? Ihan sama miten moderoivat uutisiaan arjessa, mutta tämän tason puuttuminen vaalien sotkemiseen on rikollista toimintaa.
Suomeen tarvittaisiin uusia luotettavia alustoja keskustelulle, mutta niiden pitäisi olla valtamediassa ja teeveessä, niin se siitä luotettavuudesta.
Pompöösit valtamediat itse murentavat arvovaltansa ja uskottavuutensa ja kun ihmiset hakevat muita lähteitä, ne ihmiset leimataan foliohatuiksi ja lähteet fakenewsiksi.
Tämä hallitsematon maahanmuutto on siitä ollut hyvä esimerkki! Media puhuu ja näyttää vaan lapsiperheitä ja äitejä pienet lapset sylissään, mut normaalit työssäkäyvät ihmiset arjessaan näkevät laumoittain kaduilla pelkkiä nuoria parikymppisiä miehiä ja sitten alkaa pikkuhiljaa tupsahdella uutisissa(silloin kun alkaa) enenevissä määrin raiskaustapauksia ja kaiken karmeuden huippuna nämä Oulun tapaukset, voimia vaan sinne. Ei ihmiset ihan niin tyhmiä ole, etteikö tajuaisi mitä on meneillään...
On täysin loogista tässä vaiheessa äänestää perussuomalaisia ja nyt aion itsekkin tehdä juuri niin, ihan sama mitä kevätliikkeitä yle ja kumppanit yrittää...

Äänestä

Kun yleisradio ei saa vaalitentissä edes tentanttavan oppiarvoa oikein , niin taustatyötä pitäisi roimasti kehittää. Alkeellinen moka. Ihme , ettei erään puheenjohtajan ylioppilas muuttunut kansakouluksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


LordiK kirjoitti:

Voi olla että Pasilassa laukaistaan erheellisesti kaikki sprinklerit.. Eihän sitä koskaan tiedä mitä korruptoituneessa yhtiössä tapahtuu..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu