Halla-ahon tentti katosi Yle Areenasta

Sensuroitu_

Halla-ahon tentti katosi Yle Areenasta. Halla-ahon puhe oli aivan yliveto ja se nähtiin uhkana vihervasemmistolaisten tavoitteiden edistämiseksi.

SENSUROITU !!!

Oli viehe päästää noin terävää ja ylivoimaista kaveria tellevisiion.

8

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YLE-Areena

      Valitettavasti Yle Areena -sivustollamme on tapahtunut tekninen häiriö, jonka vuoksi Jussi Halla-ahon vaaliväittely on deletoitunut. Pahoittelemme häiriötä.

      YLE

      • eiyleverolle

        Valetta. Halla-aho on itse kommentoinut tilannetta, toteamalla, että kaikkien muiden puolueiden puheet tallella, katsojalaskurit nollautuvat varmaan.. Ihan puhdasta vaalihäirintää ja ylen toimittajat olivat muuten aivan törkeitä tentissä, yleisö puuttui jo tilanteeseen, huhhuh, millaisessa jamassa Suomen "demokratia" ja media onkaan..


    • Peli.ei.ole.puolueetonta

      Peli on alkanut ja media valinnut puolensa.
      Itse tämän kirjotin tänne toisaalle. Ei kaikki voi olla sattumaa. Kun fanaatikoilta lähtee mopo käsistä niin se lähtee ja ei ymmärrä kuinka läpinäkyvää toiminta on.

      Ilta Sanomat ja Timo Haapala otti sitten tehtäväkseen yrittää vaikuttaa ihmisten ajatuksiin. No yritykseksihän se jäi ja melko noloksi, lopulta jopa melko sairaaksi.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000006052255.html

      Kirjoitus jo itsessään oli melko säälittävä purkaus toimittajan omista yöunista, luultavasti niidenkin mielestä jotka ei Perussuomalaisia äänestäkkään.

      Tuota itkua sai lukijat jonkin aikaa kommentoida, mutta kun kaikki oli toista mieltä niin nopeasti tuo kommentoidin mahdollisuus lopetettiin ja "jäi" muutamassa tunnissa vain vähän yli tuhanteen. Noita kommentteja myös peukutettiin ja ennätystahtiin. Oli jopa yli 5000 peukutuksen kirjoituksia mitä ei ennen Ilta Sanomien sivuilla ole nähty. Kuitenkin jostain syystä illalla noita paljon peukutettuja kommentteja hävisi paljon, ilmeisesti kymmeniä.

      No Ilta Sanomat tekee kuten haluaa, mutta nyt selvästi osoitti että ottavat vaaleihin osaa tavalla jolla haluavat vaikutta äänestäjiin, tai ainakin yrittävät. Toivottavasti kilpailija Iltalehti iskee tähän heidän keskinäisessä kilpailussa lukijoista. Yle ei varmasti, kun on samoilla ajatuksilla kun Timo Haapala politiikassa mukana.

    • kummatapaus

      Palautettiin n. klo 22 aikaan.

    • Deletoitunut

      Ihan itsestään deletoitunut?

    • 1hoopo

      Vaalien lopputulokseen voidaan vaikuttaa monella tavalla, mutta on aivan uskomatonta, että leimattuja vaalilippuja käsittelevillä vaalityöntekijöillä on käytössä LYIJYKYNÄT"tarpeellisten" merkintöjen tekemiseen. Kysyn teiltä arvoisat äänestäjät MIKSI ne ovat LYIJYKYNIÄ! Tämä ei ole Aprillipila, vaan totta Suomessa vuonna 2019. Todelliset hybridivaikuttajat taitavatkin astua esiin välittömästi, kun ääntenlaskenta alkaa.

      • haba_haba

        Pitää painaa sillä lyijykynällä tarpeeksi lujaa kun kirjoittaa sen numeron siihen lappuun. Syvä jälki paperiin. Ei sen jälkeen sitä niin vain kumiteta/muuteta.


    • Muumipersu

      Muumupeikot ohjelma poistettu yle-arenasta, missä anteeksipyyntö ??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      68
      4490
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3749
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      111
      3377
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      28
      1931
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1185
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      90
      939
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      895
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      892
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      817
    Aihe