Halla-ahon tentti katosi Yle Areenasta

Sensuroitu_

Halla-ahon tentti katosi Yle Areenasta. Halla-ahon puhe oli aivan yliveto ja se nähtiin uhkana vihervasemmistolaisten tavoitteiden edistämiseksi.

SENSUROITU !!!

Oli viehe päästää noin terävää ja ylivoimaista kaveria tellevisiion.

8

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YLE-Areena

      Valitettavasti Yle Areena -sivustollamme on tapahtunut tekninen häiriö, jonka vuoksi Jussi Halla-ahon vaaliväittely on deletoitunut. Pahoittelemme häiriötä.

      YLE

      • eiyleverolle

        Valetta. Halla-aho on itse kommentoinut tilannetta, toteamalla, että kaikkien muiden puolueiden puheet tallella, katsojalaskurit nollautuvat varmaan.. Ihan puhdasta vaalihäirintää ja ylen toimittajat olivat muuten aivan törkeitä tentissä, yleisö puuttui jo tilanteeseen, huhhuh, millaisessa jamassa Suomen "demokratia" ja media onkaan..


    • Peli.ei.ole.puolueetonta

      Peli on alkanut ja media valinnut puolensa.
      Itse tämän kirjotin tänne toisaalle. Ei kaikki voi olla sattumaa. Kun fanaatikoilta lähtee mopo käsistä niin se lähtee ja ei ymmärrä kuinka läpinäkyvää toiminta on.

      Ilta Sanomat ja Timo Haapala otti sitten tehtäväkseen yrittää vaikuttaa ihmisten ajatuksiin. No yritykseksihän se jäi ja melko noloksi, lopulta jopa melko sairaaksi.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000006052255.html

      Kirjoitus jo itsessään oli melko säälittävä purkaus toimittajan omista yöunista, luultavasti niidenkin mielestä jotka ei Perussuomalaisia äänestäkkään.

      Tuota itkua sai lukijat jonkin aikaa kommentoida, mutta kun kaikki oli toista mieltä niin nopeasti tuo kommentoidin mahdollisuus lopetettiin ja "jäi" muutamassa tunnissa vain vähän yli tuhanteen. Noita kommentteja myös peukutettiin ja ennätystahtiin. Oli jopa yli 5000 peukutuksen kirjoituksia mitä ei ennen Ilta Sanomien sivuilla ole nähty. Kuitenkin jostain syystä illalla noita paljon peukutettuja kommentteja hävisi paljon, ilmeisesti kymmeniä.

      No Ilta Sanomat tekee kuten haluaa, mutta nyt selvästi osoitti että ottavat vaaleihin osaa tavalla jolla haluavat vaikutta äänestäjiin, tai ainakin yrittävät. Toivottavasti kilpailija Iltalehti iskee tähän heidän keskinäisessä kilpailussa lukijoista. Yle ei varmasti, kun on samoilla ajatuksilla kun Timo Haapala politiikassa mukana.

    • kummatapaus

      Palautettiin n. klo 22 aikaan.

    • Deletoitunut

      Ihan itsestään deletoitunut?

    • 1hoopo

      Vaalien lopputulokseen voidaan vaikuttaa monella tavalla, mutta on aivan uskomatonta, että leimattuja vaalilippuja käsittelevillä vaalityöntekijöillä on käytössä LYIJYKYNÄT"tarpeellisten" merkintöjen tekemiseen. Kysyn teiltä arvoisat äänestäjät MIKSI ne ovat LYIJYKYNIÄ! Tämä ei ole Aprillipila, vaan totta Suomessa vuonna 2019. Todelliset hybridivaikuttajat taitavatkin astua esiin välittömästi, kun ääntenlaskenta alkaa.

      • haba_haba

        Pitää painaa sillä lyijykynällä tarpeeksi lujaa kun kirjoittaa sen numeron siihen lappuun. Syvä jälki paperiin. Ei sen jälkeen sitä niin vain kumiteta/muuteta.


    • Muumipersu

      Muumupeikot ohjelma poistettu yle-arenasta, missä anteeksipyyntö ??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      49
      2739
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      125
      2040
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1748
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      162
      1339
    5. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      73
      1311
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      61
      1215
    7. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1112
    8. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1066
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      73
      1049
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      32
      987
    Aihe