Metsät ja pellot

Vassucks

Jos äänestät vasemmisto puolueita saat pian maksaa kaikesta veroa. Metsistä pelloista yms. Ja jos he pääsevät valtaan mahtaako tuo tehdaskaan tuossa kauaa pyöriä. Pääasia että suomi pelastaa koko maailman ja yusuf kavereineen saa tarpeeksi rahaa verorahoistamme.

7

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Veroa.on.maksettava

      Kiitos vihjeestä! Veroa on maksettava, myös vapaamatkustajien. Tukia on pienennettävä.


      Äänestänkin vasemmistoa, että saamme Suomen nousuun ja vapaamatkustajat töihin. Minä muuten olen ikäni maksanut kaikesta veroa jo 15-vuotiaasta saakka, niin että maksakoot muutkin samoin!

      • Reipaspoika

        En ole päivääkään tuloveroja maksanut enkä maksa. Töihin en mene elän muiden veroilla komeasti.


    • välivedenkalat

      Peltopellet ja metsämaurit eivät mitään tukea saakkaan yhtään mihinkään ;)

      Mukava vaan ostaa vaikka mönkkäri kun on metsäpalsta ja sinne on mukava matkustaakin kun me muut metsättömätkin se maksetaan.
      Että veroa sitten kun tukia ei varmaan koskaan leikata kuten työttömän tai eläkeläisen ansioita työllisen (kiky) palkkaa ja lisättiin työaikaa saattoi sataa suoraan omistajan taskuun sekin.

      Yusufista en tiedä kun ei täällä häntä näe, pääkaupungissamme kävin siellä oli ulkomaalaisia paljon mutta silti Vihreät , kokoomus ja vasemmisto ovat kärjessä ei persut, ne on vahvoilla vain korpi-, syrjä-, junttiseudulla jossa maahanmuuttaja vie osaamattomana työpaikat toiselta enempi keskikaljan juontia osaavalta odinin sotilaaksi ryhtyneeltä.

      • En_tiennytkään

        "Mukava vaan ostaa vaikka mönkkäri kun on metsäpalsta ja sinne on mukava matkustaakin kun me muut metsättömätkin se maksetaan."

        Jouduin ostamaan metsäpalstan omilla rahoillani. Mihin saan lähettää laskun, kun tämän mukaan se on teidän maksettava ?


      • Anonyymi

        Etkö ole muistanut vähentää mönkkärin ostoa, ajoa ja metsän kasvuntarkkailua verotuksessa!


    • Eikiitos

      Hämeenkyrösdä ei esitteiden ja Oivan mukaan ole yhtäkään kansanedustajaehdokasta, joka ajaisi metsänomistajien etuja.

    • Anonyymi

      Kun duunaridemari ajelee tampereeseen töihi ja ansaitsee keskinkertaisen 20 euron palkkansa työstään ja maksaa sen 15000e veroo, pitäisi riittää,
      entäpä peltopelle tai yksityisyrikkäjä paljonko maksaa palkkaa itselleen, verotettavaa,ei paljoo, eihän , joten me duunarit maksetaan sen lapsien tarhat ja kylätie auraus että aina ei nallekarkit tasan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      107
      6679
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      554
      4580
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3053
    4. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      133
      1281
    5. 45
      1204
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      112
      949
    7. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      49
      882
    8. Mitä olisitte sanonut hänelle?

      Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään
      Ikävä
      50
      844
    9. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      26
      811
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      26
      810
    Aihe