Metsät ja pellot

Vassucks

Jos äänestät vasemmisto puolueita saat pian maksaa kaikesta veroa. Metsistä pelloista yms. Ja jos he pääsevät valtaan mahtaako tuo tehdaskaan tuossa kauaa pyöriä. Pääasia että suomi pelastaa koko maailman ja yusuf kavereineen saa tarpeeksi rahaa verorahoistamme.

7

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Veroa.on.maksettava

      Kiitos vihjeestä! Veroa on maksettava, myös vapaamatkustajien. Tukia on pienennettävä.


      Äänestänkin vasemmistoa, että saamme Suomen nousuun ja vapaamatkustajat töihin. Minä muuten olen ikäni maksanut kaikesta veroa jo 15-vuotiaasta saakka, niin että maksakoot muutkin samoin!

      • Reipaspoika

        En ole päivääkään tuloveroja maksanut enkä maksa. Töihin en mene elän muiden veroilla komeasti.


    • välivedenkalat

      Peltopellet ja metsämaurit eivät mitään tukea saakkaan yhtään mihinkään ;)

      Mukava vaan ostaa vaikka mönkkäri kun on metsäpalsta ja sinne on mukava matkustaakin kun me muut metsättömätkin se maksetaan.
      Että veroa sitten kun tukia ei varmaan koskaan leikata kuten työttömän tai eläkeläisen ansioita työllisen (kiky) palkkaa ja lisättiin työaikaa saattoi sataa suoraan omistajan taskuun sekin.

      Yusufista en tiedä kun ei täällä häntä näe, pääkaupungissamme kävin siellä oli ulkomaalaisia paljon mutta silti Vihreät , kokoomus ja vasemmisto ovat kärjessä ei persut, ne on vahvoilla vain korpi-, syrjä-, junttiseudulla jossa maahanmuuttaja vie osaamattomana työpaikat toiselta enempi keskikaljan juontia osaavalta odinin sotilaaksi ryhtyneeltä.

      • En_tiennytkään

        "Mukava vaan ostaa vaikka mönkkäri kun on metsäpalsta ja sinne on mukava matkustaakin kun me muut metsättömätkin se maksetaan."

        Jouduin ostamaan metsäpalstan omilla rahoillani. Mihin saan lähettää laskun, kun tämän mukaan se on teidän maksettava ?


      • Anonyymi

        Etkö ole muistanut vähentää mönkkärin ostoa, ajoa ja metsän kasvuntarkkailua verotuksessa!


    • Eikiitos

      Hämeenkyrösdä ei esitteiden ja Oivan mukaan ole yhtäkään kansanedustajaehdokasta, joka ajaisi metsänomistajien etuja.

    • Anonyymi

      Kun duunaridemari ajelee tampereeseen töihi ja ansaitsee keskinkertaisen 20 euron palkkansa työstään ja maksaa sen 15000e veroo, pitäisi riittää,
      entäpä peltopelle tai yksityisyrikkäjä paljonko maksaa palkkaa itselleen, verotettavaa,ei paljoo, eihän , joten me duunarit maksetaan sen lapsien tarhat ja kylätie auraus että aina ei nallekarkit tasan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      81
      5340
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      74
      4709
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      131
      4650
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      369
      2091
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      94
      1708
    6. 99
      1607
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1507
    8. 349
      1197
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      57
      1022
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1011
    Aihe