Näin väittää peräti ylioppilas Pekka Halonen CV:ään. Tituleeraa itsensä professoriksi!
Lähde Suomen kuvalehti:
https://suomenkuvalehti.fi/jutut/pol-kom/professori-haavisto-otaksun/
Mitähän muuta kusettaa äänestäjilleen?
Prof. Pekka Haaviston CV. Olen professori.
13
95
Vastaukset 13
- 4kybäne_Bäkpäkkeri
Pitäiskö hakea 17v poeka tropiikista? No tottakai, sillä onhan herra myös herra viidakossakin!
" Tituleeraa itsensä professoriksi!"
Ei siis mitään oppineisuutta.
Luennoitsija ei ylene proffaksi.
Vaikka luennoisi ruikulin väristä tikkunekun kärjessä.- ylioppilas---
Ylioppilas Larvanto?
- meilläONunelma
ylioppilas Caruna
- Harha-Ahonsisko
Oppimaton ketku kuten muutkin vihreät. Kun seinästä saa rahaa ni ei mitään hätää!
- pätevöityä---
Voiko vihreissä pätevöityä taxi-professoriksi?
- markku.lievonen
Erittäin harmillista miten Pekka Haavisto ei ole entisensä. Monissa keskusteluissa ilmenee - jopa kasvoista ivallisuus ylemmyyden tuntoineen.
Ennen tunsin /näin tilaneissa toista ihmistä ymmärtävän Pekan.
"Muuttuuko ihminen ja mihin suuntaan
Voi viedä huomispäivän tie
On kenties vaikeaa, kun myrskyt pauhaa" - Komarov
Pekka kusettaa kaikin tavoin. Vaalikeskustrelussa hän väitti valinneensa siviilipalveluksen Tsernobylin vuoksi. Pekkaa puhui pötyä. Hän oli sivarina 1985, mutta Tsernobyl oli vasta 1986.
- syynä-häpeän-välttäminen
Teki ratkaisun heikkoutensa vuoksi: nöösipoeka ei olisi pärjännyt armeijassa.
- hfjdyrtyu
Se ei pärjää myöskään politiikassa. Aivan surkea tapaus.
- hghgjfjffkftyur
Haavisto kuuluu samaan sarjaan valehtelijana kuin Tikkurilan somalitaustainen myymälävaras ja 19-vuotiaan vartijan puukottaja, joka väitti oikeudessa olevansa lääkäri? On aika sanoa Haavistosta ja hänen politiikasta totuus. Se on totaalisen kelvoton.
- ghhgjfjfytytururie
Haavisto mäkättää kuin homo Suomen päästöistä, mutta ei puhu mitään Europan todellisen mätäpaiseen eli Saksan päästöistä. Saksa tuottaa sähköstään 40% kivihiilellä. Saksa on on myös todella paha muovijätteen tuottaja, satakertaa pahempi kuin Suomi. Haavisto on käsittämättömän tyhmä. Häneltä puuttuu kokonaan suhteellisuudentaju. Haavisto puhuu myös englantia huonosti. Hän ei ole edes kielellisesti lahjask. Hän on ns. opintopudokas, eli ns. ikuinen opiskelija. Hän ei kyennyt tehokkaasti suorittamaan opintojaan loppuun. Sellaiset opiskelijat ovat lahjattomia. Heillä ei pitäisi olla mitään asiaa politiikkaan. Haavisto on tyhmien ihmisten ehdokas.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3571554- 1141226
- 1171117
- 117884
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22873- 111832
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i110492- 40488
- 18480
- 36433