Yhteenveto veloista

Velallinen

Mistä osoitteesta voi pyytää yhteenvedon veloista jos haluaa maksaa ne kerralla pois?

6

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • down_with_debt

      No just....
      Hieman epäilyttää, että ihminen joka ei edes tiedä mitä velkoja hänellä on, pystyisi ne maksamaan kerralla pois.

      Mutta eihän tämmöstä listaa varmaan ole. Olen käsittänyt että suurin osa pikavippaajista on kiinnostunyt aivan päinvastaisesta asiasta. Eli siitä miten voi jo olemassa olevat velkansa piilottaa, jotta saa uutta velkaa päälle.

      Luototietonsa voi kysyä, mutta siellä näkyvät vain jo sössityt velat. Ne jotka vielä toistaiseksi ovat edes jollakin tavalla hoidossa on pääsääntöisesti vain lainanantajan ja velallisen välistä tietoa.

    • Itsekunnioitus

      On oivaltavaa muistaa oikeuden mukaisuus, kun se pysyy jakamattomana. Siitä ei liikaa ole saarnattu koskaan.

    • Jawohl

      Bitte.

    • velattomanahelpompaa

      Ei kait tuollaista listaa tosiaan ole, joten ei muuta kuin sähköpostia kaikkiin mahdollisiin vippaajiin. Eli pyytää vain erittelyt kaikista mahdollisista veloista, jotka ko. lafkalle voimassa

    • OttoHavu

      Saat tilattua kaikista avoimista veloistasi yhteenvedon yrityksittäin. Eli mistään yhdestä paikasta ei näe ihan jokaista velkaa jokaiselle yhtiölle.

    • maksapoisjosvoit

      Jos on kyseessä alkuperäiset velkojat eli ei perintätoimistolla tai ulosotossa, niin velkojiin yhteys sähköpostilla tai jos voi kirjautua "omille sivulle" velkojan sivulla, siellä voi olla chat-keskustelumahdollisuus, jossa voi kysyä tarkkaa summaa työntekijältä.

      Itse kysyin kaikista paikoista tarkan summan ja maksoin samana päivänä pois ettei ennättänyt kertyä uutta korkoa roikkumaan. Ei ollut mitään ongelmia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      214
      7404
    2. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      44
      4749
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4742
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3418
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      2005
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      30
      1850
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1809
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1667
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      37
      1568
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1317
    Aihe