Prestashop 1.6 jumittaa

prestaa

Onko jollakin tietoa millä korjataan, kun tuotepäivitykset on todella hidasta touhua ja ohjelma vaan junnaa paikallaan.

4

2068

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaikea-sanoa

      Jos sinulla on paljon tuotteita, koita välttää isojen tuotekuvien käyttöä. Jotkut webhotellit eivät sovellu ollenkaan verkkokaupan pitoon. Verkkokauppa sovellukset, WordPress Blogit, MediaWiki sivustot, vaativat suorituskykyistä Webhotellia.

      Mitä muutoksia teit kun hidastuminen tapahtui, vai onko tahmannut alusta lähtien.

      • Vaikea-sanoa

        Onko Webhotelli uudelleenohjauksen takana, testaa Pingi vastaako. Karsi tarpeettomia laajennoksia prestashopista, niitä on helppo määritellä, mutta ne on rasite ellei niistä ole sinulle merkittävää hyötyä, vältä ulkoisia lenkkejä (kuten https://ajax.cloudflare.com/* ), käytä vain paikallisia tuotekuvia, testaa Pingdom -palvelulla mitkä elementit on sivustollasi taakkana.


    • prestaa
      • Vaikea-sanoa

        Oletko koittanut uudempaa versiota, Prestashop anto mahdollisuuden palata entiseen, mikäli uusi ei ollut mieleen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3424
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2044
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1769
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1547
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1518
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1411
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1387
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1237
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1165
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1122
    Aihe