Taasko Jytky? Perussuomalaiset ovat toipuneet Soinin aiheuttamista vahingoista. PS on nyt kolmanneksi suosituin puolue ja useat tahot povaavat Halla-aholle vaalivoittoa.
Soini ei olisi saanut yhtään jytkyä ilman Halla-ahon tuomia ääniä, mutta nyt Halla-aho taitaa tehdä oman jytkyn ilman Soinia.
Soini ei olisi saanut yhtään jytkyä ilman Halla-ahon tuomia ääniä, mutta nyt Halla-aho taitaa tehdä oman jytkyn ilman Soinia.
Vastaukset 41
Vanhimmat
No Johan oli kirjoitus täysin huuhaata. Ensinnäkin koko Persuja ei ois ilman Soinia olemassakaan vai meinaakko että tämä Halla-aho ois ilman Soinia tämän Persun luonut .Kyllä ne Jytkyt on Soinin ansiota ei siitä mihinkään päästä ja jos Soinia ei ois kiinnostanut Ministeri ja Hillo tolppa näitten Kepun ja Kokoomuksen Aisankannattajana ois koko puolue nyt samassa kaaoksessa Sinisten kanssa.
kyllähän se niin on että Soini unohti sen alkuperäisen aatteen,Siksi me oikeat Perus-Suomalaiset jatkamme.
NÄIN SE ON !!
Mikä suomalainen se joka saa ryssiltä vaalituen ja puoluejohtaja oo ees suorittanut asepalvelusta. Miehenkuvan irvikuva!!!!
PS:n tavoitteena on olla suurin puolue näissä vaaleissa. PS seuraa juuri samaa polkua, kuin moni muukin Euroopan valtio siksi, että vallassa oleva poliittinen eliitti on pahasti epäonnistunut OMAN maan asioiden hoidossa. Toivottavasti kansa nyt avaa silmänsä.
Gallupeissakin puolueen puheenjohtajana Halla-aho kukoistaa parhaimpina, mm sekä Iltalehti että MTV arvostelivat parhaiksi Petteri Orpon ja Jussi Halla-ahon sekä huonoimmiksi Antti Rinteen ja Juha Sipilän.
Vai unohti Soini Aatteen Mitenkä sen voi unohtaa kun mitään Aatetta ei oo ollut Alunalkaenkaan ei ollut silloin eikä ole nytkään .Koko puolue" Ratsastaa pelkällä Populismilla" Eikä siitä mihinkään pääse.!
Ei Aatetta. Oli Summannut sen hyvin että mikä puolue on Persut .Se on täysin Populistipolitiikkaan "Suuntautunut Puolue".Jonka Ideologia perustuu edellämainittuja seikkaan.!
Suomaiset Raiskaa enemmän kuin Mamut ja Kaikki Raiskaukset on liikaa . Mutta mitä tulee Halla-Ahoon ja Persuihin Siinä on liike joka saa Voimansa juuri edellä mainitusta asiasta , Kun todellisen Politiikan teon eväät puuttuu ja on puuttuneet menneinä vuosina ja sama tahti on nykyisin vallalla, voipi vaan sanoa että sama on tahti askelten.
Taas täyttä asiaa. Kuuntele ”Huomenta - Suomi - klipit - Puheenjohtaja tentissä Jussi Halla-aho , osa 1/2 .” Kuuntele myös osa 2/2.
Mestari.......
https://kaksplus.fi/threads/aeaenihyoekkaeys-laensi-suomessa.2496166/
Kepu ja Vihreät äänihyökkäyksen takana!
Ihmiset kärsivät valtavien teollisuustuulimyllyjen alla! Vaikutussäde jopa 60 km!
Sammuttakaa roottorit!
Nyt ylivieskan Persut Helsinkiin Huomenna siellä Ilmastomarssi Ilmaston puolesta eli Puhtaamman ilmaston puolesta marssitaan.!
Ei mahu enää sekaan,viheriöitä ja vasaroita senaatin tori pullollaan!
Kyllä sinne Sekaan mahtuu Kaikki Yhteisen Asian Puolesta on Tärkeää tämä Ilmasto asia vaan mitä meinaa Persut.!
Kyllä ne vihreät -arvot ovat jokaiselle tärkeitä asioita (paitsi persuille) ja sen eteen kannattaa kyllä marssia ja tehdä joka päiväisessä elämässä ekologisia tekoja.
Vain äärimmäisen yksinkertainen (persut) ihminen on ymmärtämättä, että ilmastonmuutos on täyttä totta! Me ei voida ajatella leväperäisesti asioista tyyliin, "kyllä ne kiinalaisetkin tuottaa päästöjä paljon enemmän kuin me suomalaiset..." ! ?
Sitä vois ajatella sitten saman tien, että kyllähän tuo naapurikin on käyttänyt huumeita useamman vuoden, eikä ole kuollut, niin kyllä minäkin voin, kun en käytä vain niin paljon!!
Lapsellista ja matalaotsaista höpötystä. Mitenkäs sitten tuon leipäläpesi väännät kun lopullisesti selviää että teitä naiveja herkkäuskoisia omia aivoja käyttämättömiä on kusetettu oikein kunnolla.
Jos vähänkään tietää luonnonlaeista ja ilmastonvaihteluista, ei usko pätkääkääntähän uususkontoon.
Uskoisitko sinä lisäksi mieheen joka jää koko ajan kiinni valehtelusta, kuten ilmastopapit ja ICCCP!
Kolmen vuoden päästä suurin liike on takinkääntäjien pyhä veljeskunta.
Vain "Lyytimuori" muut persut ovat noin yksinkertaisia ressukoita, jotka eivät ymmärrä, että ilmastonmuutos ei ole uskonasia.
Niin pitkälle vissiin pitää mennä, että tomppelit tajuaa ja kun "Lyytimuorilla" ja ydinvoimalalla vähän nokkaa näkyy merenpinnan yläpuolella, Pyhäjoella kelluessaan , "Ydinvoima on Pop" kyltin kanssa, hän voi todeta: "Tais ne sittenkin olla oikeassa" !
Ilmasto muutuu ja on aina muuttunut, muutu mukana, vaihtoehto on kuolema.
Kyllä se vaan on niin että persut voittaa. Gallupitkin sen kertoo, Jussi nousemassa ylivoimaiseksi äänikuninkaaksi.
Helsingin Uutisissa Haavisto ja Halla-aho parhaat puheenjohtajat
Uutissuomalaisessa Pekka Haavisto, Jussi Halla-aho ja Li Andersson onnistuneimmat puheenjohtajat
Iltalehdessä ja MTVssä Petteri Orpo ja Jussi Halla-aho parhaat puheenjohtajat
Oksettava puolue koko Persut Ei kenenkään Työläisen kannata tuommoista Puoluetta Äänestää Sipilän Hallituksessa Persu Työministeri Linström kannatti kaikkia työläisiin kohdistuvia leikkauksia ja oli etunenässä viemässä niitä läpi .Kiertäkää tuommoiset porukat kaukaa.!
Ookko oikein viisas?
keskusta kokomus siniset,seoli niitten yhteinen hallitus ohjelma
Linström on sininen ei llity mitenkään Perus-Suomalaisiin.Päivittäkää tietonne.
Kyllähän se Linström oli Persu silloin kun nimitettiin Työministeriksi Ei silloin ollut Sinisiä olemassakaan eli 2015 alkoi Linströmin pesti.
Orpo oli huono rajavartija: siksi oppositio taival o piiitkä mutta nauttikaamme siitä!
Ääni annettu, 61, aivan kuten monet muutkin tuttavani.
Ei Persuja kannata Äänestää Halla-Ahon Käsialaa oli Hallitus Neuvotteluissa Pakolaisia koskeva Ohjelma v2015 Eli Linström Kyykytti Työläisiä ja Hallitus noudatti yhdessä Pakolaispolitiikkaa kun pakolaisia virtasi Suomeen esim.Torniosta..!
Kuin ravihevonen laput silmillä eikä näe että Perus-Suomalaiset on aivan eri kuin siniset Päivitä jo tietos.
Tähän maahan ei tule muutosta ilman parempaa PS:n jytkyä. Soini vain heitti huulta mutta nyt ohjaksissa on tolkumpi Halla-aho asioita hoitamaan. Euroopassa muuallakin on sama suuntaus.
Kyllä Halla-aho ilmastonkin asioita ymmärtää varsin hyvin, mutta liika vouhotus on aina liikaa ja ylihän tämä vouhkaaminen on jo mennyt.
Suomi on pieni maa eikä voi koko maailman ilmastoasioita hoitaa. Se on murto-osa pienelle maalle ja jos muut enemmän saastuttavat maat ei tee asialle mitään on Suomen aivan turha alkaa hysteeriseksi. Ahdistunut kansa joka ahdistaa lapsensa ja nuorensakin. Mielenterveysongelmia tässä maassa riittää muutenkin.
Eikun äänestämään......Perussuomalaisia! Huomenna tulee PS:lle taas lisää ääniä se on päätetty.
Soini perusti Persut ja nyt nämä samat Edustajat on mukamas eri Puolue .
Persujen Listalta Valittiin Eduskuntaan ja Tekivät 2015 Linströmistä Työministerin joka kyykytti työläisiä etunenässä ja muut Persut oli Hiljaa kuin kusi sukassa on siinä puolue jota ei tarvita tähän maahan.
Ei kai tuommoista porukkaa Kukaan Täysjärkinen Äänestä .Samanlainen Sekalainen Seurakunta kuin muuallakin Ei Minkäänlaista Poliittista Pääomaa koko porukalla.
Sekö on täysjärkistä kun isä on aikoinaan sanonut että kepua pitää äänestää?????Nyt puhaltaa jo uudet tuulet.
Pysykääpä Persut Totuudessa Persuministereitä oli iso joukko kun Sipilän Hallitus Aloitti 2015 ja Työministeri ja Oikeus Ministeri oli Linström eli Persu Ei siitä mihinkään pääse se on totuus.!Heti oltiin työläisten asemaa heikentämässä Kyllä pitää olla "Tollo joka noita äänestäis".
hallitus ohjelmanmukaan mennään ,turha siinä kepulaisten on haukkua ketääntai, sipilähän on kaiken alku ja juuri kiky
Persut oli tekemässä Hallitusohjelmaa. Ja Suomen Pakolaispolitiikka oli siinä Halla-Ahon Käsialaa ja Nyt Nämä Samat Persut Tekee Kaiken Tyhjäksi Vaikka Olivat Osallisia ja Sopimassa Hallitusohjelmasta. HYI OLKOON minkälaista porukkaa.!!!
Kulje vain ne laput silmillä,kun et näköjään ymmärrä että Oikeat PERUS-SUOMALAISET ei hyväksynyt sipilän politiikkaa joten soinin porukka jäi jotka ottivat nimeksi siniset. Mutta turha han se on selittää änkyräkepulle.
Halla-aho ei siis ole oikea persussuomalainen, kun jopa laati Sipilän hallituksen maahanmuuttoa koskevan ohjelman. Minareeteissa kaikui Sivari-Jussin kutushuuto.
Halla-aho jytkytään jalkavaimojensa päällä.
Katoppas persujen kannatus laskenut maikkarin gallupin mukaan. Suomessa näköjää viisaitakin. Ryskyputinin trollit saa suomalaisten tuomion.
Jaa onko inttiä käymätön sivarilaho, miehenkuvan irvikuva tehnyt huorin. Ja ei ikinä oo tehnyt oikeaa työtä.
Halla-aho on viisas peluri, pelaa itsensä ja muutaman "sahurin" eduskuntaan manipuloimalla yksinkertaisinta kansanosaa, jolle riittää kun höpöttää yhtä ja samaa maahanmuutto kritiikkiä.