Bensatankin korkki ja luukku on talvella usein jäässä. Miksi ei laiteta sähkövastusta tai peräkontista sähkövastuksella toimivaa puhallinta lämmittämään bensatankinluukkua..Joka tapauksessa ei ole mitään raketti tiedettä tuotakin laittaa toimimaan.
Bensaa tankkiin.
äö173
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ja semmonenkin kiinnostaisi kun reksterissä on kaikki suomen toimivat autot niin mikä on yhteenlaskettujen autojen rahallinen arvo(miljaardeja ??). Kuinka paljon jää muuhun kulutukseen suomalaisille rahaa kun ajavat vanhoilla autoilla.Eikö suurien pääomien hankinta ole haitallista ilmastonmuutoksen kannalta.
Eipä ne nykyautoissa juurikaan jäässä ole, viimeensi oli 70-lukulaisessa joskus 80-luvulla.
Voishan sen myydä sellaisen 12 voltin kuumailmapuhaltimenkin joka ottaa virran tupakansytittimestä.Sillä sulattelis.
Olen tehnyt paljon patentteihin johtavia ideoita. kun julistan netissä idean onse todennäköisesti unikki.Jokainen saa itse päätellä tarttuuko ideään vai ei. Se pitää tehdä heti sillä kauaa hyvä idea ei ole vapaa kun sen todennäköisesti isoveli patentoi. Jos sinulle kohdalle tulee uusi idea ota patentti ja rekisterihallitukseen yhteys ja varaudu maksamaan kortilla patenttiin liittyvät rekisterimaksut. Itse olen täysin menettänyt uskoni tähän suomen eurooppalaiseen järjestelmään.Jos isoon veliin on välit kunnossa kannattaa tehdä patentti ja perustaa yritys ja tehdä se ensinmäinen miljoona. muista kiire on. aika on rahaa. Uskon että tämäkin bensaluukkuidea tulee joihinkin autoihin.