Vihreillä ei vihreät arvot!

voivoivoi

Sopisin oikein hyvin vihreiden kannattajaksi.Olen kierrättänyt pikkutytöstä asti kaikkea.Olen laistanut kymmeniä vuosia pikkumuovipusseja ja isoja.
Ajanut ikäni hyötyliikuntana kesät talvet polkupyörällä työmatkat ym. 3000km vuodessa.
Mutta,mutta nämä vihreät ,Ville Niinistö,Jani Toivola ja mahdollisesti muutkin ovat taksien suurkuluttajia eduskunnassa.Niinistö käyttänyt 700m matkaankin taksia!!!!Puhutaan yhtä ja tehdään toista.
Nyt kun puhutaan polttoaineiden hinnan nostamisesta ympäristösyistä,ehdottaisin,että kansanedustajilta otetaan taksikortti pois.

3

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onkokivihiilivihreää

      Helsingin Vihreiden ansiosta Helsingin kaupunki on syytänyt ziljoona x ziljoona tonnia hiilidioksidia ilmakehään vuodesta 1980 lähtien koska kaupunki on tuottanut kaukolämpöä ilmastokatastrofin aiheuttajalla kivihiilellä.

      Vaihtoehtona on ollut jo monta kymmentä vuotta sitten johtaa Loviisan ydinvoimalan hukkalämpö pääkaupunkiseudun kaukolämmitykseen. Vihreät poliitikot ovat tämän estäneet eli pitäneet parempana kivihiilen polttamista ja Loviisan hukkalämmön käyttämistä Suomenlahden sorsien uimaveden lämmittämiseen.

      Tämä on käytännön Viherpolitiikkaa jolla ei ole mitään tekemistä ympäristönsuojelun kanssa vaan johtaa päinvastoin ympäristökatastrofeihin.

    • järki-mukaan-hommissa

      Suomen toimet ilmastonmuutoksen hyväksi on vain tippa meressä jos vertaa isoihin saastuttajamaihin. Kannattaa olla edelläkävijä ilmastonmuutoksen torjunnassa vain jos se ei ole haitaksi Suomen taloudelle.

      Muuten ei kannata maksaa olemattoman pienistä parannuksista maltaita, ennen kuin suurimmat saastuttajat on saatu kuriin. Sanoohan mielestäni järkikin tämän.

    • voivoivoi

      Nyt olisi tilausta EKO puolueelle.,jossa todella jäsenet itsekin noudattaisivat vihreitä arvoja.
      Seurasin tanskalaissarjaa Vallan linnake,ja siinä syrjäytetty naispuheenjohtaja pystytti uuden puolueen,kun vanhan uuden puheenjohtajan ja tukijoiden arvot etääntyivät alkuperäisestä ideologiasta.
      Niinistö ja tämä stressin vuoksi puuheenjohtajuudesta luopunut(nyt en muista nimeä) ovat lähinnä vasemmistolaisia aatteiltaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      73
      7363
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      212
      7194
    3. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      67
      5206
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      127
      4954
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      73
      4764
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      105
      4581
    7. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      39
      4510
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      82
      4216
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3988
    10. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      157
      1620
    Aihe