Sopisin oikein hyvin vihreiden kannattajaksi.Olen kierrättänyt pikkutytöstä asti kaikkea.Olen laistanut kymmeniä vuosia pikkumuovipusseja ja isoja.
Ajanut ikäni hyötyliikuntana kesät talvet polkupyörällä työmatkat ym. 3000km vuodessa.
Mutta,mutta nämä vihreät ,Ville Niinistö,Jani Toivola ja mahdollisesti muutkin ovat taksien suurkuluttajia eduskunnassa.Niinistö käyttänyt 700m matkaankin taksia!!!!Puhutaan yhtä ja tehdään toista.
Nyt kun puhutaan polttoaineiden hinnan nostamisesta ympäristösyistä,ehdottaisin,että kansanedustajilta otetaan taksikortti pois.
Vihreillä ei vihreät arvot!
3
107
Vastaukset
- onkokivihiilivihreää
Helsingin Vihreiden ansiosta Helsingin kaupunki on syytänyt ziljoona x ziljoona tonnia hiilidioksidia ilmakehään vuodesta 1980 lähtien koska kaupunki on tuottanut kaukolämpöä ilmastokatastrofin aiheuttajalla kivihiilellä.
Vaihtoehtona on ollut jo monta kymmentä vuotta sitten johtaa Loviisan ydinvoimalan hukkalämpö pääkaupunkiseudun kaukolämmitykseen. Vihreät poliitikot ovat tämän estäneet eli pitäneet parempana kivihiilen polttamista ja Loviisan hukkalämmön käyttämistä Suomenlahden sorsien uimaveden lämmittämiseen.
Tämä on käytännön Viherpolitiikkaa jolla ei ole mitään tekemistä ympäristönsuojelun kanssa vaan johtaa päinvastoin ympäristökatastrofeihin. - järki-mukaan-hommissa
Suomen toimet ilmastonmuutoksen hyväksi on vain tippa meressä jos vertaa isoihin saastuttajamaihin. Kannattaa olla edelläkävijä ilmastonmuutoksen torjunnassa vain jos se ei ole haitaksi Suomen taloudelle.
Muuten ei kannata maksaa olemattoman pienistä parannuksista maltaita, ennen kuin suurimmat saastuttajat on saatu kuriin. Sanoohan mielestäni järkikin tämän. - voivoivoi
Nyt olisi tilausta EKO puolueelle.,jossa todella jäsenet itsekin noudattaisivat vihreitä arvoja.
Seurasin tanskalaissarjaa Vallan linnake,ja siinä syrjäytetty naispuheenjohtaja pystytti uuden puolueen,kun vanhan uuden puheenjohtajan ja tukijoiden arvot etääntyivät alkuperäisestä ideologiasta.
Niinistö ja tämä stressin vuoksi puuheenjohtajuudesta luopunut(nyt en muista nimeä) ovat lähinnä vasemmistolaisia aatteiltaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä4310593Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12610142- 227937
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776344Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.324943- 564743
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1174076Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1253429- 623147
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2263095