Sopisin oikein hyvin vihreiden kannattajaksi.Olen kierrättänyt pikkutytöstä asti kaikkea.Olen laistanut kymmeniä vuosia pikkumuovipusseja ja isoja.
Ajanut ikäni hyötyliikuntana kesät talvet polkupyörällä työmatkat ym. 3000km vuodessa.
Mutta,mutta nämä vihreät ,Ville Niinistö,Jani Toivola ja mahdollisesti muutkin ovat taksien suurkuluttajia eduskunnassa.Niinistö käyttänyt 700m matkaankin taksia!!!!Puhutaan yhtä ja tehdään toista.
Nyt kun puhutaan polttoaineiden hinnan nostamisesta ympäristösyistä,ehdottaisin,että kansanedustajilta otetaan taksikortti pois.
Vihreillä ei vihreät arvot!
3
128
Vastaukset
- onkokivihiilivihreää
Helsingin Vihreiden ansiosta Helsingin kaupunki on syytänyt ziljoona x ziljoona tonnia hiilidioksidia ilmakehään vuodesta 1980 lähtien koska kaupunki on tuottanut kaukolämpöä ilmastokatastrofin aiheuttajalla kivihiilellä.
Vaihtoehtona on ollut jo monta kymmentä vuotta sitten johtaa Loviisan ydinvoimalan hukkalämpö pääkaupunkiseudun kaukolämmitykseen. Vihreät poliitikot ovat tämän estäneet eli pitäneet parempana kivihiilen polttamista ja Loviisan hukkalämmön käyttämistä Suomenlahden sorsien uimaveden lämmittämiseen.
Tämä on käytännön Viherpolitiikkaa jolla ei ole mitään tekemistä ympäristönsuojelun kanssa vaan johtaa päinvastoin ympäristökatastrofeihin. - järki-mukaan-hommissa
Suomen toimet ilmastonmuutoksen hyväksi on vain tippa meressä jos vertaa isoihin saastuttajamaihin. Kannattaa olla edelläkävijä ilmastonmuutoksen torjunnassa vain jos se ei ole haitaksi Suomen taloudelle.
Muuten ei kannata maksaa olemattoman pienistä parannuksista maltaita, ennen kuin suurimmat saastuttajat on saatu kuriin. Sanoohan mielestäni järkikin tämän. - voivoivoi
Nyt olisi tilausta EKO puolueelle.,jossa todella jäsenet itsekin noudattaisivat vihreitä arvoja.
Seurasin tanskalaissarjaa Vallan linnake,ja siinä syrjäytetty naispuheenjohtaja pystytti uuden puolueen,kun vanhan uuden puheenjohtajan ja tukijoiden arvot etääntyivät alkuperäisestä ideologiasta.
Niinistö ja tämä stressin vuoksi puuheenjohtajuudesta luopunut(nyt en muista nimeä) ovat lähinnä vasemmistolaisia aatteiltaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2334169Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1122634Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412382Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161436Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811436- 481179
- 781087
- 59963
- 45946
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58921