Vihreillä ei vihreät arvot!

voivoivoi

Sopisin oikein hyvin vihreiden kannattajaksi.Olen kierrättänyt pikkutytöstä asti kaikkea.Olen laistanut kymmeniä vuosia pikkumuovipusseja ja isoja.
Ajanut ikäni hyötyliikuntana kesät talvet polkupyörällä työmatkat ym. 3000km vuodessa.
Mutta,mutta nämä vihreät ,Ville Niinistö,Jani Toivola ja mahdollisesti muutkin ovat taksien suurkuluttajia eduskunnassa.Niinistö käyttänyt 700m matkaankin taksia!!!!Puhutaan yhtä ja tehdään toista.
Nyt kun puhutaan polttoaineiden hinnan nostamisesta ympäristösyistä,ehdottaisin,että kansanedustajilta otetaan taksikortti pois.

3

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onkokivihiilivihreää

      Helsingin Vihreiden ansiosta Helsingin kaupunki on syytänyt ziljoona x ziljoona tonnia hiilidioksidia ilmakehään vuodesta 1980 lähtien koska kaupunki on tuottanut kaukolämpöä ilmastokatastrofin aiheuttajalla kivihiilellä.

      Vaihtoehtona on ollut jo monta kymmentä vuotta sitten johtaa Loviisan ydinvoimalan hukkalämpö pääkaupunkiseudun kaukolämmitykseen. Vihreät poliitikot ovat tämän estäneet eli pitäneet parempana kivihiilen polttamista ja Loviisan hukkalämmön käyttämistä Suomenlahden sorsien uimaveden lämmittämiseen.

      Tämä on käytännön Viherpolitiikkaa jolla ei ole mitään tekemistä ympäristönsuojelun kanssa vaan johtaa päinvastoin ympäristökatastrofeihin.

    • järki-mukaan-hommissa

      Suomen toimet ilmastonmuutoksen hyväksi on vain tippa meressä jos vertaa isoihin saastuttajamaihin. Kannattaa olla edelläkävijä ilmastonmuutoksen torjunnassa vain jos se ei ole haitaksi Suomen taloudelle.

      Muuten ei kannata maksaa olemattoman pienistä parannuksista maltaita, ennen kuin suurimmat saastuttajat on saatu kuriin. Sanoohan mielestäni järkikin tämän.

    • voivoivoi

      Nyt olisi tilausta EKO puolueelle.,jossa todella jäsenet itsekin noudattaisivat vihreitä arvoja.
      Seurasin tanskalaissarjaa Vallan linnake,ja siinä syrjäytetty naispuheenjohtaja pystytti uuden puolueen,kun vanhan uuden puheenjohtajan ja tukijoiden arvot etääntyivät alkuperäisestä ideologiasta.
      Niinistö ja tämä stressin vuoksi puuheenjohtajuudesta luopunut(nyt en muista nimeä) ovat lähinnä vasemmistolaisia aatteiltaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      196
      1502
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      944
    3. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      921
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      53
      816
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      711
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      710
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      338
      671
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      664
    10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      636
    Aihe