Saamattomat opettajat eivät saa tehdä enää mitään.

Opettajanitekijotainok

Koululaiset saavat tehdä jo ala-asteella koulussa nykyään ihan mitä sattuu huvittamaan, (eli eivät tee muuta kuin pläräävät kännykkää) mitään sanktioita ei anneta.

Armeijan kuri tulisi olla jo ala-asteelta lähtien, opettajia tervehditään, hommat tehdään ajoissa, opettajaa uskotaan, sille ei kiroilla jne. Sanktiona henkinen ja fyysinen väkivalta, häpeäpaalu, simputus sekä koulusta erottaminen.

Ei enää armeijassa tarvitsisi opettaa tulokkaille perus asioita elämästä.

1

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      mitä tekemistä tällä oli ”saamattomien” kanssa - tuo kaikkihan tulee yhteiskunnasta ja siitä, mitä saa tehdä. Eiköhän moni opettaja tekisi asiat toisin, jos yhteiskunta ei olisi ”kasvetaan pumpulissa ja käydään terapiassa, kun sattuu päähän”.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      179
      9750
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      126
      4201
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      113
      3959
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      432
      3728
    5. 60
      3487
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      48
      2768
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      18
      2152
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      1979
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1571
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      10
      1401
    Aihe