Jos Kiinan kanssa saadaan neuvottelut onnistumaan usa, niin miten se vaikuttaa maailmantalouteen ja miten Suomi hyötyy siitä? Osaako joku valottaa asiaa. Nythän on korvisteltu pitemmän aikaa juuri Kiinan ns kauppasodan kurimuksessa. Trumphan sanoo tekevänsä historiallisen diilin. Ja mahtaako tuo asia onnistua. Päästäänkö eroon suurista tuontitulleista.
Miten sopimus Kiinan kanssa hyödyttäisi Suomea
Nmalo
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
En tiedä voiko mikään sopu enää nostaa lisää osakkeita kun nyt on noustu kolmatta kuukautta sen vuoksi että sopu on ollut joka viikko ihan lähellä.
Osakkeet+eivät+ole+nousseet+3+vuoteen+juuri+lainkaan+just+tästä+kiinaongelmasta+johtuen.+Osakkeet+ovat+50-100%+jäljessä+niiden+oikeaa+arvoa.+Uskoisin+että+jo+ens+viikolla+kiinan+ja+usan+välille+saadaan+sopu+ja+tämä+loputon+panikointi+loppuu+useiksi+vuosiksi.
Sen pitäisi vaikuttaa metsäosakkeisiin . Ehkä Stora Ensoon ja ehkä muihin , en tiedä miten UPM? Toimiiko Kiinassa?