Persujen kolmas jytky on Timo Soinin painajainen. Kolmas jytky todistaisi sen, että aiemmatkin jytkyt olivat maahanmuuttokriittisten öyhöttäjien äänillä saavutettuja.
Timo Soin painajainen
persanaali
3
62
Vastaukset
- nbnbghhgjvjvnc
Niinpä. Soini on nyt katkera kun ei voi olla vahingoniloinen ...ja ollut koko ajan väärässä. Oma hillotolpa ollut mielessä. Mutta saipahan isojen herrojen käyntikortteja kerättyä. Eipä oikeastaan muuta saanut ministerinä aikaan...ja hyvä niin.
- Irwin_Leukanen
Nyt tulee niin vaisu tuhnu, ettei edes vessapaperia tarvita.
- potaskaa
Ei yksin Soini vaan myös Terho, J. Niinistö, Lindström halusivat pitää ministeripestinsä ja Lohela yritti myös kirkastaa puhemiehen kruunuaan.
Virallinen syy oli kai ihmisyyden käsityksen erilaisuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke492739- 1252040
- 921748
- 1621339
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731311- 611215
- 691112
- 611066
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731049Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t32987