Vihapuheesta joutui vastuuseen.

Rikolliset.vastuuseen

15

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minareetinkailottajat

      päteekö sama maassa oleviin islamisteihinkin.

      • Neuvo.tarjolla

        Hyvä että kysyit jos et sitä tiedä.
        Kynän, näppäimistön, tekojen tai suunsa käyttäjä on se joka joutuu vastuuseen.


      • Peruss75

        Avaajan tekstisisällön taso osoittaa, miten alamittaisena avaajankaltaiset yksilöt ja heidän valtakunnantason esikuvat pitävät suomalaisia. Perussuomalaisena en ole huolissani hänen halvennusta herättävistä kirjoituksista , jos perussuomalaiset ym. ymmärtävät jättää hänet avaustensa yksinpuhujaksi, jolloin avaajan on keskusteltava itsensä kanssa, tosin eri nimimerkein.

        Mutta sitten, jos avauspuuhastelu ei tuota tulosta Halla-ahon menestykseen, niin olen todella huolestunut. En siksi ettei tulosta ole syntynyt vaan kansamme on tällöin juuri niin ymmärtämätöntä kuin avaaja on ennakkoon odottanutkin.
        Kansakuntamme tulevaisuus on tällöin tosi synkkä.
        Tällöin olen syvästi huolestunut lapsistani ja varsinkin lastenlapsistani.


    • törkeetätaas

      Kyllä tämä alkaa mennä täysin pilkun nu.....

      • Odinien.aatokset

        Vihapuheesta seuraava askel on odinimaisiin omankäden oikeuksiin.
        Eikä vihan lietsominen muutenkaan kuulu sivistysvaltioon.
        Siitäkin persut tuomioita saaneet. Yllyttäminen kansanryhmän...vai mitä Hakkarainen?


      • RasistiVasurin.aatokset
        Odinien.aatokset kirjoitti:

        Vihapuheesta seuraava askel on odinimaisiin omankäden oikeuksiin.
        Eikä vihan lietsominen muutenkaan kuulu sivistysvaltioon.
        Siitäkin persut tuomioita saaneet. Yllyttäminen kansanryhmän...vai mitä Hakkarainen?

        No miten meidän tulee suhtautua näihin rasistisen vihamielisiin vasureihin jotka tällä palstalla syytävät joka päivä vihapuhetta Perussuomalaisia vastaan???

        On se taas jännää että että vasurin mielestä vain Perussuomalainen voi syyllistyä vihapuheeseen, ei kukaan muu??

        Olisikohan vasurin aika tarkistaa asenteensa??


    • perusveikkonen

      Viikko sitten esillä ollut selvitys kertoi, että ainoastaan persut haluavat lisää vihapuhetta suomalaiseen netti-/ puoluedebatointiin. Kyselyn tulos ei tainnut olla kenellekään yllätys.

      • pika.diagnoosi

        oikeesti persut eivät ole puolue lainkaan vaan vihanlietsoja-sakki.
        päänuppiin ei mahdu mitään muuta kuin mamuvastaisuus.
        eiks se oo lievästi sanottuna vähän outoo?


      • lietsoja-keppihevoselle

      • Turha.joukko

      • outoo.on
        Turha.joukko kirjoitti:

        Mamuvastaisuudella Persut elävät. Ja duunarien kyykyttämisellä.
        Silmänlumeeksi on laitettu listoille sitten kaikenlaista, jotta näyttäisivät mukamas puolueelta, joilla ei ole mitään merkitystä kuitenkaan.

        Tuo on samaa mitä suollat peräpäästäsi. Ei jatkoon noilla tuotoksilla.


      • rasistiVasuri
        Turha.joukko kirjoitti:

        Mamuvastaisuudella Persut elävät. Ja duunarien kyykyttämisellä.
        Silmänlumeeksi on laitettu listoille sitten kaikenlaista, jotta näyttäisivät mukamas puolueelta, joilla ei ole mitään merkitystä kuitenkaan.

        No miten meidän tulee suhtautua näihin rasistisen vihamielisiin vasureihin jotka tällä palstalla syytävät joka päivä vihapuhetta Perussuomalaisia vastaan???

        On se taas jännää että että vasurin mielestä vain Perussuomalainen voi syyllistyä vihapuheeseen, ei kukaan muu??

        Olisikohan vasurin aika tarkistaa asenteensa?? ..


    • faktaakehiin

      Tai sitten suomalaisen yhteiskunnan täytyy hyväksyä "raiskaus-yhteiskunta", kuten meidän vasemmisto-vihreät-kepu haluaa.....................

    • On suorastaan liikuttavan suloista nuoret ihmiset haluavat alistua totalitääriseen yksitotuus-diktatuuriin, jossa omat aivot jätetään narikkaan. On varmaan ihan värisyttävän jännää, kun ideologia kertoo, että et voi tietää mistään mitään, et edes omaa sukupuoltasi haaroväliin katsomalla.

      Et saa myöskään määritellä sukupuoltasi niin, että se loukkaa jotakuta.

      Turvallisinta somessa onkin määritellä sukupuolensa ''joku muu'' vaihtoehdolla, ettei kukaan vaan loukkaannu. Ole siis hiljaa jos yläpääsi on samaa mieltä alapääsi kanssa.

      Anna värisyttävän jännän määritellä olemuksesi outoutta, sukupuolesi viehkoa sekavuutta. Ole nainen, jolla on parta, tai mies jolla on rinnat ja parta navan alla, mutta älä vain ole se mikä olet, koska se on väärin......

      Jos sinulla on koira tai kissa, niin pakota hänet vegaaniksi. Se ei ole eläinrääkkäystä. Voit myös värjätä eläimesi karvoja ja pakottaa hänet hauskoihin vaatteisiin poseeraamaan someen. Sekään ei ole eläinrääkkäystä, se on vain kivaa, koska eläinten kohteleminen ihmisinä on ihan okei.

      Eläimet kelpaavat jopa valtion päättäjiksi niinkuin muinaisen Rooman keisari Caligulan hevonen, jonka ko. keisari ylensi senaattoriksi.

      Kontillaanhan Suomi jo onkin. Eiku vaan vettä ja heinää koko hirnuvan orjakansan pakkoruuaksi niin ilmasto pelastuu ja katsokaa kuinka hirnujat nöyrästi laukkaavat nelinkontin sivistysvaltiomme viimeiseen auringonlaskuun.

      • persuPha

        Hyvin puhuit... Se on vaan niin, että kun tarpeeksi syrjäytyy ja joissain tapauksissa ikääntyy niin jopa persut alkavat maistumaan järkevälle vaihtoehdolle. Sen totesin tänä päivänä, kun ikääntynyttä sukulaistani katselin. Kyllä äänestysoikeus pitäisi sitoa johonkin muuhun kuin pelkästään Suomen kansalaisuuteen. Mitä nuorempi niin sen enemmän äänioikeutta... ja jos jättää äänestämättä edelllisissä niin seuraavissa tuplaääni; nyt sillä on kerrankin sanottavaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      89
      3288
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      3047
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      433
      2530
    4. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      80
      2323
    5. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2313
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      96
      2056
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      36
      1923
    8. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1656
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1653
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      31
      1499
    Aihe