Tiina Elovaaralla ei ole!

totuusesiintaas

Loppututkintoa, kuten hän ilmoittanut netissä. Tästä Aamulehti oikoo ja tarkistanut...

12

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peruuko.lausuntonsa

      Peruuko lausuntonsa myös niistä natsikäsimerkeistä tässä saman tien

    • Lukutaitoinen

      Uskotaan kerralla. Montako aloitusta meinaat tehdä samasta asiasta?

    • sfdhkj

      Onko tuo nyt sitten niin kovin iso asia verrattuna vaikka Haaviston muinaiseen professorititteliin. Viikon päästä Tiinalla on mahdollisuus ryhtyä opiskelemaan sopeutumisrahan turvin.

    • huijatuksitulluttaas

      Se mikä tässä asiassa on olellista eli uskottavuus ja rehellisyys. Jos milloin käsimerkki jutut ym aina täyttä soopaa. Kuinka tällaista henkilöä voi äänestää?

    • lasinenvalehtelija

      Tiinasta voidaan olla montaa mieltä, mutta rehellisyys ei todellakaan kuulu hänen vahvuuksinsa.

    • talentus

      Oliskohan tuo Tiina Suomen epärehellisin poliitikko. Onneksi nyt jo poliittinen ruumis.

    • Varatuomari

      Tiinan näkemät natsitervehdykset ovat kylmää faktaa, koska oikeudessakin uskon aina mieluummin todistajiin kuin syyllisiin!

    • faktaakehiin

      Missä oikeudessa on ollut Tiinan väittämät käsitervehdykset ym huuhaat? Jopa puoluekokouksessa poliiseja jotka sanoivat ettei ole nähneet. Koko juttu oli Tiinan hätävale joka tulee vaaleissa kostauttumaan. Äänestäjät muistavat.................

    • pianonohi

      Tiinan koulutuksista ei meidän tartte välittää. Ei ole enää mitään asiaa eduskuntaan. Häpeämätön vihapuheen harjoittaja, käsimerkit, rosoiset perussuomalaiset ,äijäpuolue ym. äänestäjiä halventavat kommentit. Sinisillä ei ole ollut mitään virkaa muuta kuin kepun ja kokoomuksen apupuolueena. Nyt se pesti loppui. Soini otti omaksi ansiokseen ne kaksi jytkyä. Tais olla niin, että ne jytkyt teki joku muu. Pian päästään eroon sinisistä rakkikoirista ja Soinista, tuosta ihmisvastaisesta äijästä lopullisesti

    • faktaakehiin

      Eilen kun YLE 1 käsiteltiin galluppeja, Niin Juho Rahkonen totesi ettei persut ole pelkästään eläkeläispuolue, nuortaväkeä ym kuuluu. On todella ihmeteltävä Tiinan puheita jopa haukkui nykyisiä sinisiä äijäpuolueeksi. Tai entisiä Treen Kaukajärnen asuinaluettaan josta sai viime vaaleissa ääniä reippasti. No, sitä saa mitä tilaa. EI;, enää asiaa eduskuntaan ,tuskin koskaa n mistään puolueesta?

    • Nimen-voi-JO-vaihtaa

      Sininen ja musta-valkoinen, värit ovat petospersujen = sininen menneisyys puolue.

    • Lopputulossa

      Kattelin tuota Tiinan kiitoslistaa. Siellä mainittu monia tahoja, mutta ei niitä, jotka äänestivät hänet 4 vuotta sitten eduskuntaan. Äänestäjiä on moneen kertaan nimitetty milloin rosoisiksi milloin äijäpuolueeksi ja toistuvasti rasisteiksi. Tiina kuvittelee nousevansa yhteiskunnan nokkimisjärjestyksessä parempiin piireihin polkemalla heikommassa asemassa olevia kantasuomalaisia. Tämä taitaa olla muittenkin sinisten ongelma. Sinisten halveksimat äänestäjät ovat jättäneet heidät. Ylimielisyys ja ylpeys ovat käyneet lankeemuksen edellä
      Tiina sanoo, että on paradoksi, että vaikka tiesimme menettävämme kaiken, lähdimme silti. Ei se niin mennyt. Silloin kesällä 2017 siniset luulivat voittavansa kaiken ja siksi lähtivät. Tyhmyys ja ylimielisyys kostautuivat.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      85
      7951
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      81
      7857
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      167
      6120
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      10
      5290
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5118
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      21
      4200
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3940
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3729
    9. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3692
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      37
      3558
    Aihe