Mikä on kaivattunne

hienoin ja erikoisin ominaispiirre?
4365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 43

Vanhimmat

Hän on aito ihminen. Osaa koskettaa
-sanoillaan
-musiikillaan
-intuitiollaan
-huumorillaan
-osaa löytää minut
-on jäänyt sydämeeni
-osaa soittaa ukulelea
-herkkä ja tunnistaa yksinäisyyden
-resonoi minuun

1Äänestä

Hän taisteli tunteitaan vastaan, kuten minäkin. Kumpikin tiesimme tämän hinnan, mutta silti tähän ryhdyimme. Olemme tässä yhtä syvällä. Jonain päivänä sen tunnustamme.

Ei minulla ole kiire mihinkään.

2Äänestä
  • Mun ajatukset.

    1Äänestä

  • Toisaalta vois laittaa töppöstä vähän toisen eteen kun tämä ihmisen elo ja maallinen vaellus on loppujen lopuksi hyvin lyhyt...

    Äänestä

  • Mikset sitten soita mulle nyt heti niin jutellaan eikö se olisi hyvä alku?

    Äänestä

  • Rakkautta_vaan_ kirjoitti:

    Toisaalta vois laittaa töppöstä vähän toisen eteen kun tämä ihmisen elo ja maallinen vaellus on loppujen lopuksi hyvin lyhyt...

    Niinhän se on, mutta ei mistään mitään tule hätiköimällä. Ihmisen, joka on lähtenyt tutkimaan itseään, pitää antaa itse löytää omat vastauksensa.

    Minä tiedän jo mitä tulee tapahtumaan. Uskon hänenkin tietävän. Tämä kaikki on vaan tarpeellista.

    1Äänestä

  • En tiedä aika voi loppua kesken.

    Äänestä

  • Töppöstä toisen eteen ja kengät väärissä jaloissa? Kenkienkin nauhat jo solmussa?

    Äänestä

  • Eihän sitä tiedä milloin se elämän lanka kelläkin katkeaa.
    Ei ole solmuja mutta pelkoja ok.

    Äänestä

  • hienoatässä kirjoitti:

    Niinhän se on, mutta ei mistään mitään tule hätiköimällä. Ihmisen, joka on lähtenyt tutkimaan itseään, pitää antaa itse löytää omat vastauksensa.

    Minä tiedän jo mitä tulee tapahtumaan. Uskon hänenkin tietävän. Tämä kaikki on vaan tarpeellista.

    <3 <3

    Äänestä

  • Hienoatässä kirjoitat kuten itsekin ajattelen. Noin se on itselläkin mennyt.

    Silloin kun elämäntilanteiden yhdistäminen on haastavaa, kuluva tekee valmiiksi kohtamaan tulevan. Aikaa tarvitaan kun on isoja päätöksiä edessä. Aika tuo varmuutta.

    Äänestä

  • SeJokuKaipaa kirjoitti:

    Hienoatässä kirjoitat kuten itsekin ajattelen. Noin se on itselläkin mennyt.

    Silloin kun elämäntilanteiden yhdistäminen on haastavaa, kuluva tekee valmiiksi kohtamaan tulevan. Aikaa tarvitaan kun on isoja päätöksiä edessä. Aika tuo varmuutta.

    Niin, pitää ottaa selvää mitä haluaa ja mitä toinen haluaa. Ennen sitä on turha tehdä mitään päätöksiä. Siihen ei ole mitään ohjeaikaa, kuinka pitkään tämän pitäisi kestää. Jotkut saapuvat ajatustensa kanssa määränpäähän nopeammin ja toiset sitten vähemmän nopeasti.

    Äänestä

Oikeastaan taitaa olla niin etten kaipaa enää ketään. Elämässäni on tapahtunut paljon sellaista, mitä en olisi halunnut kokea, monia kauheita vuosia. Työtä pidän tärkeänä, mutta en sitä että olisin suhteessa kenenkään kanssa. Suhdeasioita on "jauhettu" monia vuosia kyllästymiseen asti. Liian paljon ihmisiä mukana liian kauan.

1Äänestä
  • " Oikeastaan taitaa olla niin etten kaipaa enää ketään "

    Älä luovuta. Itse en jaksaisi, jos en kaipaisi enään ketään.

    Äänestä

  • toivosasaonhyväelää kirjoitti:

    " Oikeastaan taitaa olla niin etten kaipaa enää ketään "

    Älä luovuta. Itse en jaksaisi, jos en kaipaisi enään ketään.

    Ei ole kyse luovuttamisesta vaan siitä, ettei kunnon tunteita ole ollut ketään kohtaan moneen kuukauteen. Jos en saa elää ja tehdä töitä hiljaisuudessa niin ettei yksityisasioita "jatkuvasti jauheta" ei niitä kaipaamisen tunteita tule ketään kohtaan koskaan.

    1Äänestä

  • Älä välitä, liikaa ainakaan.

    Tietynlaiset miehet, miehistä surkeimmasta päästä, ovat raukkamaisia naisia kohtaan. Juuri ne plösöt puliukot, jotka eivät saa vapaaehtoista rakkautta osakseen.

    Äänestä

Äänetön tylytys kun tapaamme, sättomiseni selän takana. Sellaisesta ka tykkään....

Äänestä

Tuossa onkin sitten tytöille tehtävä: opeta poikakaverisi onnelliseksi!

Itse tekemällä pitää se opettaa onnelliseksi!

Äänestä

Nooooh, sehän on....
Emmä tänne kerro

Äänestä

Hän hyvä käyttä cameramasiineri otta monta hyvä lähiräpsy vaginatuherost likkuvapolaroidil. Pimpsu mahlasee ulkopuol paljo ku Pärt kuvasee photodramaa 👠

Äänestä

Mikä helkkarin kaivattu.

Äänestä
  • Kato kuukkelista jos vaikka sitte aukeis..

    Äänestä

Hänen sielunsa. Edelleen kaipaan sitä vuosien jälkeen. Aikakaan ei kuluta tätä tunnetta. En tiedä mitä se sitten on. Taitaa olls jotain sangen eriskummallista.

Äänestä

Ontuu kävellessään ja naissuhteissaan, puujalka.

Äänestä
  • Puujalka kuin jostain Robert Louis Stevensonin romaanista ja Aarresaari-elokuvistakin tuttu Long John Silver jolla on lemmikkinä papukaija, ammatiltaan kokki :)

    Tuossa selviytymis-ohjelmassa nelosella on aika hyvä tuo Virpi Kätkä, tuntuu että se ei pelaa mitään vaan on lomalla siellä, toiset suunnittelevat vaikka mitä salaliittoja ja se nauttii vaan kuin lomana siellä olosta, taitaa olla yleisön äänestysten suosikkikin tuo :)

    Äänestä

ominaispiirre on sen hymy. Tavalla jolla hymyilee koko kasvollaan.

Äänestä

Hänen tapa olla ja elää.. tämä päivä oli hyvä osoitus

Äänestä

Hänen äänensä ja ulkoinen tyylikkyys.

Äänestä

Minä pidän kyllä "gallup-tytöstä", oletan että hän on tyttö?

Hauskoja kysymyksiä aina yrittää niihin vastailla... tulee mieleen jotkut tytöt jostain... uuraisten suunnilta, aika söpön näköisiä olivat, matkustin pitkää matkaa bussissa silloin..

Äänestä

Armollisuus

Äänestä

Telepatia.

Äänestä

Hänen siskonmakkaransa :))

Äänestä
  • Ja sul se on Varmasti Karhunkieli. ;)

    Äänestä

  • Nii joo, Sormipatterimiehen ”iso, seksikäs ja toimiva”.🤣

    Äänestä

en tiedä onko se ny hienoin ,mut erikoisin : koukuttaa mut itseensä :) sitä ihmettelen miten roikun hänessä :>

Äänestä

Kyl se on koko Tyyppi....Ja meiän yhteisymmärrys. <3

Äänestä

Miksi nää kiusaatsiis?

Äänestä

Hienoin on mun kohtelu ja erikoisin miehellä seksikkäät nilkat 😍

Äänestä

Se, että hän tykkää minusta, justiinsa sellaisena kun olen!

(M) katso tänne, tässä mä! 🖐️

Äänestä
  • Joo. Eipä tommosel komentelulla Hesariinka pääse. ;)

    Äänestä

  • KatsossaTulevaisuutes kirjoitti:

    Joo. Eipä tommosel komentelulla Hesariinka pääse. ;)

    No höh .. 😩
    Se oli ehdotus! 😏

    Äänestä

Elämänvoima, energisyys, äärimmäisyys.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kyssär kirjoitti:

hienoin ja erikoisin ominaispiirre?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu