Emeritus huomioi tänään Vesannon. Kunta joka ei tule pärjäämään. Risto Pelkosen mielipide. Miten on,kunnan päättäjät? Turha mies puhuu tympeitä? Onko nyt niin että omahyväisyys kusee kintuille?
Vesanto huomioitu
Houhou
6957
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vesanto huomioitiin paljon suuremmin kuin mikään toinen pohjois-savolainen kunta vuosikymmeniin Kuopio mukaan lukien. Se oli perjantaina Hesarin pääjuttuna.
Kahden aukeaman verran oli juttua Vesannon kunnasta. Vaikka siinä Vesanto olikin esimerkkinä ikääntyvät kunnasta vanhusten hoidon ongelmineen, tuotiin siinä esille paljon positiivista seikkoja mm pienen kunnan yhteisöllisyys.
Ja kolmannenkymmenen asteen viskisiepot.
Niin. miten lienee alkoholismi kunnallisten viranhaltijoiden keskuudessa? Kannattaako maksaa pikku palveluksista, onko niin kova jano?
Vesanto maailmankartalle
Kuntaliitos poistaa maailmankartalta
Näin on. Valtio pakkoliittää Savon pienet kunnat Kuopioon lähivuosina ja siihen loppuu kepulointi