Minkälainen on verkostomarkkinoinnin tulevaisuus 20-50 vuoden päästä? Mihin suuntaan menee? Tulevaisuuden näkymät yleensäkkin...
Tulevaisuus
tyttö
9707
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
väärä forumi moisten asioiden tiedusteluun. Täällä nyt lähinnä maleksii kaikenkarvaisia paskanjauhajia(itseäni lukuunottamatta) joilta et varmasti saa asiallisia vastauksia mihinkään asioihin.
Kysyä pitää niiltä itsestään melua pitämättömillä
onnistujilta jotka ovat vuodesta toiseen takoneet hyvää tulosta verkostoissa.
Mikäs marttyyri sinä olet? :) Tuo taisi olla negatiivisin kirjoitus mikä on tällä palstalla silmään osunut.
Niitä ei täällä näy, koska sellaisia ei ole.
Hassua. Kun missään ei löydy yhtään, joka olisi ansainnut jotain rehellisellä verkostomarkkinoinnilla, niin nyt selitetään, että tämä johtuu siitä suomalaiskansallisesta tavasta, että upporikkaat eivät pidä meteliä itsestään. JEE JEE
Hyvältä näyttää. Markkinointi tapa on toiminut jo 50 luvulta lähtien. Kilpailu markkinoilla on kiristynyt. Samaan ainaan perinteinen mainonta on lisääntynyt ja kallistunut. Yritykset hakavat kustannustehokkaampia markkinointimuotoja. Nykytekniikalla verkostoituminen on huomattavasti helpompaa kuin ennen. Vastustajista huolimatta.
Mutta miten on logistiikan laita? Logistiikka on tehostunut ja halventunut. Tavarat siirtyvät tehokkaasti maapallon toiseltakin puolelta toiselle, eikä tämä lisää tuoteen hintaa kovinkaan paljoa. Tekniikan kehittymisestä huolimatta tavara on kannettava kotiin, joko omassa kassissa tai verksostomyyjän kassissa. Jos myyjä ei lisää logistiikkakulujaan tuotteeseen, olen valmis ostamaan.
hämmästyin suuresti kun omassa koulukirjassa kirjoitettiin verkostomarkkinoinnin olevan tulevaisuuden työllistäjä! itse uskon kirjaan, enkä näihin paskanjauhajiin, joita tää forumi on täynnä!!! ja ei millään pahalla, mutta nää on ehkä niitä viimeisiä paikkoja joissa kannattaa ottaa asioista selvää. Lue kirjoja!
Olet oikeassa opiskelija. Yleisillä foorumeilla vain kateelliset valittajat ja yrittävät terrorisoida verkostomarkkinointia. Kyseiset kirjoittajat ovat joko toistaiseksi hyvin menestyvia, mutta ovat huolestuneita tulevaisuudesta tai ovat henkilöitä jotka eivät koskaan tule menestymään haluammallaan tavalla elämässä.
Ihan mielenkiinnosta voisin itsekin lukea sen kirjan... joka oli?
Kaikki eivät ole kateellisia... jotkut ovat vain tiedon ja totuuden haluisia...
Yleisillä foorumeilla vain huijari pyramidipelaajat väittävät vastustajia kateellisiksi. Oikeiden verkstomarkkinoijien ei tarvitse, koska heillä on ihan oikeita ja perusteltuja argumentteja.
Verkostomarkkinoinnissa ei menesty vain päättämällä, että "minä menestyn, muut ovat luusereita". Pitää olla myyntialan koulutusta ja myyntikokemusta ja hyvä esiintymään sekä varaa investoida pukeutumiseen.