Sheikki Laakso nro 121
Sheikki eduskuntaan
Hyväsheikki
1978
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Onkos sheikki miten valmistautunut ottamaan vastuun ?
Ei jatkoon.
RautakankiSheikki on niitä hupiehdokkaita voimamies Turtiaisen kanssa, mutta pääasia että ääni tulee persuille. Aku ankan sijaan ääni noille.
Anus Turilainen eduskuntaan heti ilman vaaleja
Tanja Hartonen-Pulkka on järkiehdokas perussuomalaisten listalla numerolla 116! Äänestä etelä-Savon ehdokasta ennemmin kuin kouvolan loikkarisheikkiä.
En ymmärrä miksi jotain hihhulisheikkiä saa täällä palstalla mainostaa muttei etelä-Savon omia ps ehdokkaita? Heti vedetään asialliset keskustelun aloitukset pois. Aivan väärin.
Sheikin tienvarsimainoksia ollut liikennettä vaarantamassa risteysalueissa. Toivottavasti ne kerätty pois.
Onko tämä mikkelin ex pedari?
Sheikki takas mistä tulikin.
121 EI JATKKO!
Pyytelit jossain blogissa kuntia rahoittamaan yrityksiä. Käsittääkseni olet kunnanvaltuutettu. Lain mukaan kunnat eivät saa rahoittaa yrityksiä, ja tämän on aivan helvetin hyvä asia. Kunnan tehtävä ei ole ottaa riskiä yrittäjän puolesta, kuin ehkä sosialistisessa kapitalismissa.
Opettele perusasiat jo ihan kuntapaikkasi takia.
Et pääse jatkoon.
Äänestin perussuomalaista ja varmuuden vuoksi äänestin vaalipiirini aitoa persua, joka oli vaatimassa 9 persun joukossa maahanmuuttotiukennuksia joista nykyiset siniset oli eri mieltä ja käynnistyi eripura joka johti eduskuntaryhmän hajoamiseen.
Muistutukseksi kysymys oli tästä:
Yhdeksän perussuomalaisten kansanedustajaa vaati hallitusta kiirehtimään 80-kohtaisen turvapaikkapoliittisen toimenpideohjelman täytäntöönpanoa sekä muita yhdessä sovittuja maahanmuuttopoliittisia linjauksia yhtä aikaa keskustalle tärkeän maakuntauudistuksen ja kokoomuksen ajaman sote-valinnanvapausmallin kanssa ja niiden etenemisen ehtona.
Vaatimuksen ovat allekirjoittaneet kansanedustajat Juho Eerola, Teuvo Hakkarainen, Laura Huhtasaari, Olli Immonen, Rami Lehto, Jani Mäkelä, Jari Ronkainen, Sami Savio ja Ville Tavio.
En äänestä Sheikkiä, Anoa saatan äänestää, mutta oikeaa puoluetta toki edustaa.
2015 juhlapuheet tuottavuusloikasta ja kotoutuvista pakolaisressukoista on nyt nähty ja hulluus päättyköön.
Öljysheikki
Sheikki se per.seellä leikki
Anus Turilas onko se feikkisekki kalju päiden hengen heimolainen? Mauri Pekkarisella oli tupee!
Jos itsekin saisin onnettomuudessa vamman päähäni/päänahkaani, eikä sen jälkeen vamman kohdalle kasvaisi hiuksia, niin kyllä jonkinsortin tubeen varmasti hankkisin.
Persut tekee soinit, ! Mut oikeen teille tyhmille persujen äänestäjilel! Fiksuja ei kahdesti kuseteta!!
"Fiksuja ei kahdesti kuseteta!! "
Tästä voi päätellä ettei keskustan äänestäjät kyllä kovin fiksuja ole!
Nimimerkille "toinekusetus"
Nimenomaan! Juuri tästä syystä äänestimmekin Halla-ahon johtamaa perussuomalaisia, fiksuja ei kahdesti kuseteta!!!