Antaa esimakua kankaanpään hintatasosta. Prosentti nousu melkoinen. Mennäänpä kuntanakin maksamaan kankaanpään ryöstö taksoja..
Vastaukset 15
- Kuntaliitosedessä
Parkano on paras suunta kuntaliitokselle.
- Anonyymi
Kankaanpään kassa on pohjaton niin seurakunnalla kuin kaupungillakin. Maksut se kun nousee vaan.
- Anonyymi
Onko Jämijärvellä muita tahoja kuin seurakunta, joka voisi tarjota hautahoitoja?
Eikös yrittäjä saa niihin valtiontukeakin, kun työllistää nuoria? - Anonyymi
Koskahan kerkiävät viedä edes haravat hautausmaalle, että saisi haravoida hautansa. Täytyy ottaa oma harava mukaan.
- Anonyymi
Antakaahan palautetta näille seurakuntahemmoille tästä suuresta puhaluksesta. Nätti Jussin unelma.
- Anonyymi
Taispa olla meillä srk:n hinnat niin halpoja että talous meni kuralle. Ei kait sitä muuten oltaisi toiseen seurakuntaan liitytty.
- Anonyymi
Vertaappa hintoja vaikka Ikaalisten tai Parkanon seurakunnan hintoihin.
- Anonyymi
Huomattavasti halvempaa haudanhoito Parkanossa kuin Kankaanpäässä, kokemusta on!
- Anonyymi
Lehdestä luin, että evl-kirkon tilastojen mukaan hautojen hoitomkasujen hinta yhdeltä kesältä oli vuonna 2020 keskimäärin 64 euroa.
Hautaustoimilain mukaan seurakuntien hautojen hoidon maksut saavat olla enintään haudan hoitamisesta aiheutuvien kustannusten suuruisia.
Mikä instanssi näitä asioita maassa valvoo?- Anonyymi
Eikös evl-kirkko ole julkisyhteisö, jolloin sen toiminnan lainmukaisuutta valvoo eduskunnan oikeusasiamies?
- Anonyymi
Ei valvo mikään! Ja kun SJ koheltaa kesustassa on kunnantie sama.
- Anonyymi
Fariseuksia.
- Anonyymi
Koko hautausmaa-aluetta täytyy kunnostaa ja hoitaa, ei pelkästään ihmisten hautojen hoitaminen.
- Anonyymi
Jos itse lain teksti on tulkinnanvarainen, eduskunnassa on tallessa lain valmistelun taustatyö. Siitä monta kertaa selventyy mitä lainsäätäjä on tarkoittanut.
- Anonyymi
Kai lainsäätäjä on tarkoittanut, että suvut, jotka hoitavat haudat itse, ei tarvitse osallistua koko hautausmaan hoitoon ollenkaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2371481Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va2841060Miltä tuntuu vanhempi nainen olla
Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan94824Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan68782Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä48723- 110629
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27595Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt34574Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.49555Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.94525- 41501
- 32491
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48475Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain77451- 32444
- 32439
- 77422
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8407Oletteko täyttä sataa?
Muuta etunimienne kirjaimet numeroiksi. Esim. Mia ja Risto siitä tulee 8 numeroa. Laske ne yhteen . Paljonko tulee?33400Iivari esittää poliisin tutkintaa
Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj21381