Kamalaluonto saa minut aina hyvälle tuulelle

https://is.mediadelivery.fi/img/1920/a3644c78db524317bd420c2b4bdf677f.jpg

Nämä on niin ihania hahmoja, puunkaataja on oikein mestarien mestari :)
456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Filosofoidaan nyt vähän vielä tässäkin kohtaan, niin kuin tapoihini kuuluu :) Toisaalta kaikki asiat ovat aika yksinkertaisia, mutta niin monimutkaisia. Näin se on elämässä.
Joskus joku pieni sarjakuva voi olla vaikeiden aikojen ankkuri, minulle kamala luonto oli sellainen, ja sitten se jäi sytämeeni ja seuraan kuin hai laivaa kamalaa luontoa. Päivä ei lähde käyntiin ennenkuin olen keittänyt kaffet (tumma paahto) ja aukaisen koneen ja äkkiä katsomaan kamalaa luontoa, mitä sillä on tänään sanottavana, ja näin päivä alkaa aina hymyillen.

Tietysti jokaisella meillä on omat "piilopaikkamme, josta ammennamme sen pienen hetken, mutta erittäin voimakkaan hetken itsellemme. Minulle se oli kamala luonto, niin jaksoin vaikeina aikoina taas eteenpäin. Pienet asiat voivat olla suuria joskus. Kamla luonto ansaitsisi Nobelin erityispalkinnon :D

Eihän mikään näistä meidän omista piilopaikka jujut ratkaise elämässä itse asiaa, mutta ne voivat toimia ratkaisevina voimanlähteenä, jotta jaksaa pieni ihmis-poloinen taas ponnistaa eteenpäin. Lukeminen on tietysti ylipäätänsä kaiken lähde. Olisin kuollut jo aikoja sitten, jos kirjoja ei olisi keksitty.

Jollekkin se voi olla vaikka musiikki, minulle se oli kamalaluonto ja Aku Ankka :D Ihan oikeasti

Äänestä
  • Ja nyt sä seurailet toisia vaan Kyyhkyskynsilakassas. Ja luulet ja kuvittelet, että sitäkään ei kukaan huomaa?
    Kupsahdit kuitenki jo toisten kirjojen ja kansien väliin. ;)

    Ohan teil todella kamalaa, ku ette osaa elää tota olematonta "elämäänne" ku toisten tekstien ja kuvien kautta. Bye bye Tali-Tintit. Todellakin! ;)

    Äänestä

  • Hitsit ei lainaa niin ei. Mutta vastaus menee nimimerkille "Pienet On Suuria"
    Tai oikeastaan kysymys ; mitä jos tummapaahto on päässyt loppumaan, taikka on sähkökatko? Miten päivä lähtee silloin käyntiin, vai lähteekö lainkaan?

    Äänestä

Wow this is fast underwater predators like joku kala barracuda,. sukeltaja menettää melkein tajuntansi kun tuollainen nopeudella törmää...

Laitoin tulitikkuja, ellub:n ehdotuksesta, näyttää kyllä todellakin siltä että banaanikärpäset pelkäävät tulitikkujen sitä ainetta paljon, yrittävät karata ikkunan läpikin karkuun _D

Pakoreittiä ei ole.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KettuOnIhana kirjoitti:

https://is.mediadelivery.fi/img/1920/a3644c78db524317bd420c2b4bdf677f.jpg

Nämä on niin ihania hahmoja, puunkaataja on oikein mestarien mestari :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu