JYTKY tulossa

14042019

Ei mulla muuta.
Jatkakaa!

21

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jyssäys

      Näinkö se menee
      No ,niin nyt on onkin jälkijytkyn aika.Eikun takki kopin naulaan ja loppujytkyä vääntämään.Jahas ,paperimiestä taas kummiksi tarvitaan ja sieltähän näkyy olevan tulossa.Aiemmin kummihommat hoiti Pekka Puupää,mutta on nyt elokuva hommissa.Jytkylaatikikko onkin ihan insinöörimiehen suunnittelema aktiivimalli pönttö.Siihen sopii isompikin jytky.Tämä on nyt vielä koemalli kun ei tahdo kestää pystyssä ja Pekka on uhannut sen kaataa tai hävittää.Tuo takki saakin jäädä tuohon kun on niin monesti vanutettu ja käännetty.Tuopas paperimies sieltä tolpan päältä se uusi ,kun siinä on suuremmat taskut niin sopii nuo sopeutumis kolikot paremmin.Lähdetään sitten päivätansseihein nuorisoseuran talolle ja siellähän Pete ja Orpopojat laulamassa Orpopojan valssia .Sen jälkeen mennäänkin Pekka ja Pätkä eduskunnassa ensi-iltaan.Pitää vielä tsekata onko jo fyrkat tulleet rankasta jatkopestistä`´:

    • Jydehomma
    • Järkyttävääkyykytystä

      Persut haluavat kyykyttää työttömiä, varsinkin nuoria oikein kunnolla.
      Persujen pakkotyöesitys eduskunnassa oli kaikkien aikojen halpatyövoiman pohjanoteeraus. Allekirjoittajina persu kansanedustajat vuonna 2011.
      ”Perussuomalaiset esittää Teuvo Hakkaraisen johdolla pakkotyötä työttömille nuorille. Talousarvioaloitteen on allekirjoittanut suuri joukko perussuomalaisten kansanedustajia, muun muassa eduskuntaryhmän puheenjohtaja Pirkko Ruohonen-Lerner”.
      https://www.eduskunta.fi/FI/Vaski/sivut/trip.aspx?triptype=ValtiopaivaAsiakirjat&docid=taa 42/2011

      • Jydehomma1

        Siinä jytkyä kerrakseen!


      • Anonyymi

        Vihervasemmisto oli 2011-2015 hallituksessa jossa leikattiin Suomen lapsilta ja vanhuksilta sekä Suomen puolustusmenoista 10 %.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vihervasemmisto oli 2011-2015 hallituksessa jossa leikattiin Suomen lapsilta ja vanhuksilta sekä Suomen puolustusmenoista 10 %.

        Ihan sama, montako sataa kertaa toistat valhettasi. Ei se siitä totuudeksi muutu.


    • PitäkääHyvänänne

      Suomi jurpo on aina ollut ureapäinen, ja mielellään sortanut kaikkia joita voi. No, sitä saa mitä tilaa.

    • Gfhjk

      Että taas solahtaa jytky lahkeeseen. Saattaa käydä tuas niinnii.

      Valtaan kuuluu vastuu joten ei ne sovi populisteille

    • 14042019

      Kerran vielä poijaat!
      JYTKY TULOSSA!

      Onhan kuoharit jo ostettu?

    • Ei_mulla_muuta

      Tartteeko sitä koko kansalle ilmoittaa. Muista pyyhkiä jytkysi jälkeen.

      • WTHF

        Pyyhippäs ite, kun se mustakulli laittaa sua sinne kakkoseen....No mutta siitähän sä tykkäät....


      • PersTollo
        WTHF kirjoitti:

        Pyyhippäs ite, kun se mustakulli laittaa sua sinne kakkoseen....No mutta siitähän sä tykkäät....

        Mustaa makiaa, nami-nami. Aina voittaa sun hiehosi revan.


    • meitä kyl saa jytkyttää

    • tömähtää
    • Työjytky

      Jytkymiehet joutavat yöllä jytkylle, kun ei ole töihin menoa. Jonkun pitää teitä elättää.

    • 14042019

      JYTKY lähenee!
      Päivä päivältä lähempänä JYTKYÄ!

      Kansalainen, muista käyttää ääntäsi ja varmistaa osaltasi kaikkien aikojen suurin JYTKY!
      Me Suomalaiset olemme Suomalaisten puolella, ole sinäkin rohkea Suomalainen.

    • Helpotusta.luvassa

      Apteekista saa laksatiivia. Ilman reseptiä.

    • isoHalla

      Tulee ”iso halla”. Se on pääasiassa Lin ansiota. Emme halua sosialisista hallitusta.

    • eikaikkitiedä

      Eikös se ollut niin, ettei ps puoluejohto halua jytkyttää, kun se oli Soinin juttu... Eli kielletty sana.

    • qåaäzm

      Ei nyt kannata vielä riemuita, kun kolme päivää vaan on vaaleihin aikaa. Demareilla johto pitänee loppuun asti, ellei sitten virhemarginaalit tule avuksi.

    • jytkytetään

      Persut ovat Ylen galluppissa toisella sijalla ja aiemmin se on aina tietänyt että vaalipäivänä todellinen kannatus on ollut 2-3% enemmän.
      Voidaan siis nyt jytkyttää jo superjytkyn kunniaksi!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      163
      2974
    2. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      58
      1897
    3. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      65
      1533
    4. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      29
      1520
    5. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      90
      1206
    6. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1185
    7. Rakastan sitä

      kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa
      Ikävä
      49
      943
    8. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      5
      872
    9. Mitä tapahtuisi....

      Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties
      Ikävä
      60
      869
    10. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      184
      868
    Aihe