JYTKY tulossa

14042019

Ei mulla muuta.
Jatkakaa!

21

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jyssäys

      Näinkö se menee
      No ,niin nyt on onkin jälkijytkyn aika.Eikun takki kopin naulaan ja loppujytkyä vääntämään.Jahas ,paperimiestä taas kummiksi tarvitaan ja sieltähän näkyy olevan tulossa.Aiemmin kummihommat hoiti Pekka Puupää,mutta on nyt elokuva hommissa.Jytkylaatikikko onkin ihan insinöörimiehen suunnittelema aktiivimalli pönttö.Siihen sopii isompikin jytky.Tämä on nyt vielä koemalli kun ei tahdo kestää pystyssä ja Pekka on uhannut sen kaataa tai hävittää.Tuo takki saakin jäädä tuohon kun on niin monesti vanutettu ja käännetty.Tuopas paperimies sieltä tolpan päältä se uusi ,kun siinä on suuremmat taskut niin sopii nuo sopeutumis kolikot paremmin.Lähdetään sitten päivätansseihein nuorisoseuran talolle ja siellähän Pete ja Orpopojat laulamassa Orpopojan valssia .Sen jälkeen mennäänkin Pekka ja Pätkä eduskunnassa ensi-iltaan.Pitää vielä tsekata onko jo fyrkat tulleet rankasta jatkopestistä`´:

    • Jydehomma
    • Järkyttävääkyykytystä

      Persut haluavat kyykyttää työttömiä, varsinkin nuoria oikein kunnolla.
      Persujen pakkotyöesitys eduskunnassa oli kaikkien aikojen halpatyövoiman pohjanoteeraus. Allekirjoittajina persu kansanedustajat vuonna 2011.
      ”Perussuomalaiset esittää Teuvo Hakkaraisen johdolla pakkotyötä työttömille nuorille. Talousarvioaloitteen on allekirjoittanut suuri joukko perussuomalaisten kansanedustajia, muun muassa eduskuntaryhmän puheenjohtaja Pirkko Ruohonen-Lerner”.
      https://www.eduskunta.fi/FI/Vaski/sivut/trip.aspx?triptype=ValtiopaivaAsiakirjat&docid=taa 42/2011

      • Jydehomma1

        Siinä jytkyä kerrakseen!


      • Anonyymi

        Vihervasemmisto oli 2011-2015 hallituksessa jossa leikattiin Suomen lapsilta ja vanhuksilta sekä Suomen puolustusmenoista 10 %.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vihervasemmisto oli 2011-2015 hallituksessa jossa leikattiin Suomen lapsilta ja vanhuksilta sekä Suomen puolustusmenoista 10 %.

        Ihan sama, montako sataa kertaa toistat valhettasi. Ei se siitä totuudeksi muutu.


    • PitäkääHyvänänne

      Suomi jurpo on aina ollut ureapäinen, ja mielellään sortanut kaikkia joita voi. No, sitä saa mitä tilaa.

    • Gfhjk

      Että taas solahtaa jytky lahkeeseen. Saattaa käydä tuas niinnii.

      Valtaan kuuluu vastuu joten ei ne sovi populisteille

    • 14042019

      Kerran vielä poijaat!
      JYTKY TULOSSA!

      Onhan kuoharit jo ostettu?

    • Ei_mulla_muuta

      Tartteeko sitä koko kansalle ilmoittaa. Muista pyyhkiä jytkysi jälkeen.

      • WTHF

        Pyyhippäs ite, kun se mustakulli laittaa sua sinne kakkoseen....No mutta siitähän sä tykkäät....


      • PersTollo
        WTHF kirjoitti:

        Pyyhippäs ite, kun se mustakulli laittaa sua sinne kakkoseen....No mutta siitähän sä tykkäät....

        Mustaa makiaa, nami-nami. Aina voittaa sun hiehosi revan.


    • meitä kyl saa jytkyttää

    • tömähtää
    • Työjytky

      Jytkymiehet joutavat yöllä jytkylle, kun ei ole töihin menoa. Jonkun pitää teitä elättää.

    • 14042019

      JYTKY lähenee!
      Päivä päivältä lähempänä JYTKYÄ!

      Kansalainen, muista käyttää ääntäsi ja varmistaa osaltasi kaikkien aikojen suurin JYTKY!
      Me Suomalaiset olemme Suomalaisten puolella, ole sinäkin rohkea Suomalainen.

    • Helpotusta.luvassa

      Apteekista saa laksatiivia. Ilman reseptiä.

    • isoHalla

      Tulee ”iso halla”. Se on pääasiassa Lin ansiota. Emme halua sosialisista hallitusta.

    • eikaikkitiedä

      Eikös se ollut niin, ettei ps puoluejohto halua jytkyttää, kun se oli Soinin juttu... Eli kielletty sana.

    • qåaäzm

      Ei nyt kannata vielä riemuita, kun kolme päivää vaan on vaaleihin aikaa. Demareilla johto pitänee loppuun asti, ellei sitten virhemarginaalit tule avuksi.

    • jytkytetään

      Persut ovat Ylen galluppissa toisella sijalla ja aiemmin se on aina tietänyt että vaalipäivänä todellinen kannatus on ollut 2-3% enemmän.
      Voidaan siis nyt jytkyttää jo superjytkyn kunniaksi!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      216
      4897
    2. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      24
      4038
    3. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      234
      3835
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      135
      3077
    5. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      158
      3044
    6. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      64
      2960
    7. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      16
      2701
    8. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      67
      2585
    9. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      85
      2355
    10. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      2155
    Aihe