Päästiin eroon laittomasta hallituksesta.

Säälittävää Demokratiaa hallituksessa oli monta täysin laitonta8Sin) ilman ainoatakaan kansan antamaa ääntä minkä mahdollisti Sipilä ja Presidentti Niinistö
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nyt vasta petoseduskunnasta. Vaalilupaukset syöneestä. Mihin asti saavat liksaa?

Äänestä

Eikö kukaan sinisten ryhmässä ollut saanut yhtään ääntä ja siltikin olivat kansanedustajia?

Taidat olla tyhmä, vai mitä?

Äänestä
  • Näin Sipilä vei koululaitoksen lokaan!

    Äänestä

No selvän oharinhan nuo tekivät Perusuomlaisille ,eduskunnan tuella,jolla tempulle haettiin laillisuus. Ei olisi onnistunut ilman noita luopioita jotak hallitukseen omintakeisesti jäivät . Puoluettahan sitä äänestetää ja siitä valitaan sopiva ehdokas,joten demokratia sai tuossa kyllä pahan kolauksen ja vanhat puolueet näyttivät suhtautumistapansa demokraattisen päätöksentekoon. On kyllä käynyt mielessä että miten sitä sitten voi odoittaa sen kummempaa suhtautumista vaalilupauksiin kun tuo suhtautuminen demokraattisiin toimitapoihinkin on löyhää?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Korruption kirjoitti:

Säälittävää Demokratiaa hallituksessa oli monta täysin laitonta8Sin) ilman ainoatakaan kansan antamaa ääntä minkä mahdollisti Sipilä ja Presidentti Niinistö

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu